Inauguracja nowego roku akademickiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

2021-10-11 18:00
GUMed inauguracja
Autor: mat. prasowe

Przyszli lekarze oficjalnie rozpoczęli nowy rok akademicki. Na gdańskim uniwersytecie medycznym odbyła się w poniedziałek inauguracja z udziałem studentów pierwszego roku. A w tym roku jest ich jeszcze więcej.

- Udało nam się istotnie zwiększyć liczbę studentów na kierunku lekarskich polskojęzycznym. Myślę, że jest to szczególnie ważne, w okresie, kiedy kadr medycznych szczególnie nam brakuje - mówił rektor uczelni profesor Marcin Gruchała.

Najpopularniejszy w tym roku okazał się kierunek lekarsko-dentystyczny, na który o jedno miejsce starały się ponad 23 osoby. Kolejnymi najchętniej wybieranymi przez kandydatów były: kierunek lekarski, psychologia zdrowia i fizjoterapia.

Trzymamy kciuki, żeby przyszli lekarze mieli szansę uczyć się stacjonarnie - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. - Mamy nadzieję, i dużo o tym dzisiaj rozmawialiśmy, że ten poziom naszego przygotowania, mówię tutaj zarówno o przygotowaniu infrastruktury szpitalnej, ale też o przygotowaniu naszym, każdego z nas indywidualnie szczepieniem, pozwoli, żeby ta nauka stacjonarna trwała jak najdłużej i oczywiście dotyczy to wszystkich poziomów edukacji - dodał szef resortu zdrowia.

Rok akademicki na GUMedzie rozpoczęło ponad 6000 studentów, w tym ponad 1600 pierwszoroczniaków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE