zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

Ceny hoteli w walentynki zwalają z nóg. Zobacz, ile przepłacamy w święto zakochanych

2023-02-15 8:30

Romantyczny weekend, masaż, SPA, a może tylko nocleg ze śniadaniem? Hotele prześcigają się w ofertach walentynkowych. Warto jednak zwrócić uwagę na kila szczegółów, by nie dać się oszukać.

W Walentynki romantyczna randka to podstawa. Gdzie ją urządzić? Branża hotelarska przychodzi z pomocą oferując gotowe programy. Z analizy firmy Prezentmarzeń wynika, że najatrakcyjniejszym wyborem jest weekend w SPA dla dwojga. Tę opcję wskazało 29 proc. badanych osób. Tak wybierają Polacy i wiedzą to hotelarze. Zwykle jednak walentynkowy wyjazd może wyczyścić nam konto bardziej niż każda inna data.

Walentynki w hotelu nie na każdą kieszeń

Branża hotelarska szczególnie liczy na gorący czas w walentynki. Po sylwestrowych wyjazdach to właśnie 14 lutego jest terminem, kiedy można nieco zarobić, kolejny boom wyjazdowy dopiero w weekend majowy. Często właśnie te wyjazdy kosztują krocie. W hotelu zapłacimy więcej właśnie w długie weekendy – majowy, z okazji bożego ciała. Inne cenniki obowiązują w wakacje i właśnie w Walentynki. Gdy 14 lutego wypadał w weekend, ceny były nawet kilkukrotnie wyższe. W tym roku jest lepiej, bo 14 lutego wypada we wtorek. Różnice w cenach rezerwacji są niewielkie. W ilości dostępnych ofert widać to w terminach od 10 lutego.

Hotele dostosowują się do potrzeb swoich klientów i coraz częściej przygotowują oferty na walentynki. Warto jednak wybrać je uważnie, bo za jeden nocleg w lutym możemy zapłacić tyle samo, co za marcowy weekend. Różnicę w cenie nie zawsze widać w samym noclegu. Wyjazdy opisane hasłem „Walentynki” to często dodatkowa opłata za:

  • pakiety spa
  • masaż, który obowiązkowo jest w ofercie
  • szampana lub wino powitalne
  • specjalne menu na kolację i śniadania „dla zakochanych”
  • dekoracja pokoju kwiatami
  • późniejsze wymeldowanie

Watro więc przed wyjazdem zastanowić się czy chcemy korzystać z takich dodatkowych atrakcji, czy wino z dziewczyną zakupimy sami. Dokładnie sprawdzić regulaminy.

To, co może jeszcze dziwić wśród ofert walentynkowych to zaproszenie do skorzystania z oferty "dla zakochanych" płacąc bonem turystycznym. Formalnie, by tak zrobić trzeba zabrać ze sobą pociechę i zapłacić właśnie za pokój z dzieckiem. To oferta na walentynki w wersji "rodzinnej", nie tylko dla par.

Walentynkowe noclegi

Walentynki to święto, o którym mówi się „komercyjne”. W istocie, wiele branż zarabia na naszej miłości. Warto jednak czasem docenić takie działania. To cena jaką zapłacimy za „zaskoczenie” ukochanej przez nas osoby. Jak podaje Polska Organizacja Turystyczna: Chełmno z walentynek zrobiło „produkt turystyczny”. Spędzenie tego dnia właśnie w Chełmnie zostało tak przygotowane i rozreklamowane, że miasto otrzymało od POT certyfikat „Chełmno – miasto zakochanych”. Nocleg i masa atrakcji jest tam gwarantowana. Zwyczajnie ceny noclegów w tygodniu zaczynają się już od 100 złotych, a w walentynki… jest drożej.

"To ty decydujesz" - spot profilaktyczny od żywieckiej policji na Walentynki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE