Horror w teatrze? A może kryminalne zagadki muzeum? To propozycje na spędzenie Halloween w jednej z placówek kulturalnych w Trójmieście

2021-10-28 16:30
hl
Autor: wikipedia.com

Halloweenowy weekend w gdyńskich i gdańskich placówkach kulturalnych zapowiada się naprawdę strasznie. Pokazy niemych filmów grozy z muzyką na żywo będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Z kolei Muzeum Emigracji w Gdyni zaprosi na kryminalno-detektywistyczną grę.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku zaprasza mieszkańców na pokazy niemych filmów grozy, wzbogaconych muzyką na żywo. W sobotę (30.10) o godz. 19:00 rozpocznie się pokaz „Nosferatu. Symfonia Grozy” z 1922 roku. Muzykę napisaną specjalnie do filmu zagra szalony holenderski lutnik, Jozef Van Wissem. Z kolei w niedzielę (31.10) o godz. 19:00 w Teatrze odbędzie się pokaz filmu „Metropolis” z1927 roku. Muzykę do obrazu na żywo zagra zespół Czerwie.

A to nie koniec atrakcji. Od soboty online będzie można obejrzeć wykład Spooky Shakespeare, czyli Halloween po elżbietańsku. Podczas spotkania prof. Małgorzata Grzegorzewska opowie o tym, czego bano się w czasach elżbietańskich. A jest o czym mówić! Wiedźmy, duchy, elfy, zjawy, czary! Świat magiczny przeplata się nieustannie ze światem ludzi – zarówno w komediach, jak i tragediach Szekspira. O szczegółach strasznego weekendu w Teatrze Szekspirowskim poczytacie TUTAJ.

To propozycja na halloweenowy weekend, a już w piątek Muzeum Emigracji w Gdyni zaprosi mieszkańców do udziału w kryminalnej grze. -Jej szczegóły są ściśle tajne, ale mogę zdradzić, że odwiedzą nas podróżni i emigranci z przeszłości uwikłani w dużą sprawę kryminalną. Uczestnicy wraz z detektywem będą starali się tę sprawę rozwikłać -mówi Anna Posłuszna z Muzeum Emigracji. Gra (dla uczestników od 16. roku życia) rusza o 19:00 i potrwa ok. 2 godzin. Z zapisami warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE