Hokej na lodzie w Ergo Arenie? Kibice napisali w tej sprawie do prezydentów Gdańska i Sopotu

2021-04-22 16:00
Ergo Arena
Autor: Wikipedia.org, CC BY-SA 3.0 / Lisarlena Ergo Arena

Kibice chcą hokeja na lodzie w Ergo Arenie. Po rozwiązaniu seniorskiej drużyny Pomorskiego Klubu Hokejowego miłośnicy tego sportu robią, co mogą, by rozgrywki wróciły do Trójmiasta. W tej sprawie napisali już do prezydentów Gdańska i Sopotu. Ich zdaniem zaadaptowanie Ergo Areny umożliwiłoby reaktywację zespołu.

- W tej chwili drużyna niestety nie miałaby miejsca, w którym mogłaby rozpocząć swoje rozgrywki. Stąd też nasz apel do prezydentów miast Gdańska i Sopotu o to, żeby mecze hokeja na lodzie mogły odbywać się w Ergo Arenie. W Gdańsku co prawda planowana jest budowa nowego obiektu, jednakże jego dodatkowa infrastruktura zapowiada się nieciekawie. W planie przygotowane są trybuny jedynie na 300 osób, podczas gdy na meczach w hali Olivia pojawiało się nawet 3500 kibiców - mówi Katarzyna Gągała, szefowa Klubu Kibica Lotos PKH Gdańsk.

Pozostaje jednak pytanie, czy Ergo Arena jest gotowa na przyjęcie hokeja pod swój dach. - Hokej odbył się już w Ergo Arenie, ale było to w 2011 roku. Co więcej, nie był to hokej ligowy, a jeden turniej charytatywny. Fakt, hala była projektowana z założeniem, żeby hokej również mógł tutaj być rozgrywany. Wszystkie kluby, które są zainteresowane rozgrywaniem swoich meczów w naszym obiekcie, zapraszamy do otwartego konkursu ofert - mówi Aleksandra Golec z Ergo Areny, ale dodaje, że przygotowanie obiektu do gry w hokeja będzie się wiązać ze sporymi kosztami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE