Groził uczestnikowi procesu w sprawie zabójstwa prezydenta Adamowicza. Teraz grozi mu więzienie

i

Autor: policja.gov.pl

Kryminalne

Groził uczestnikowi procesu w sprawie zabójstwa prezydenta Adamowicza. Teraz grozi mu więzienie

2023-03-18 12:45

Policjanci zatrzymali 37-latka z Gdańska, podejrzanego o kierowanie gróźb wobec jednego z uczestników procesu w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza. Sprawca usłyszał zarzuty.

Policjanci odebrali zgłoszenie, że nieznany mężczyzna zadzwonił do jednego z uczestników procesu w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza i podczas rozmowy groził pokrzywdzonemu oraz go znieważył. Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej wspólnie z policjantami z komisariatu we Wrzeszczu i we współpracy z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę.

Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili użytkownika numeru telefonu oraz jego adres. Zatrzymany 37-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty kierowania gróźb oraz znieważenia.

Za kierowanie gróźb grozi kara 2 lat więzienia. Za znieważenie grozi kara grzywny albo kara ograniczenia wolności.

„Wystawa Van Gogh” w Gdańsku. Przepiękne wydarzenie multisensoryczne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE