Gdzie jeżdżą Polacy zimą? Do Gdyni! Turystyczny ranking nie kłamie

i

Autor: gdynia.pl

Gdzie jeżdżą Polacy zimą? Do Trójmiasta! Turystyczny ranking nie kłamie

2023-03-13 13:30

Jak nad morze zimą to tylko do Trójmiasta - tak wynika z rankingu magazynu Travelist, który opublikował TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem na podstawie głosów czytelników portalu.

Redakcja Magazynu Travelist kocha podróże, ale jeszcze bardziej lubi o nich opowiadać, stąd na stronie portalu znajdziemy wyselekcjonowane najciekawsze i najbardziej inspirujące według redakcji miejsca w Polsce i Europie.

Chcąc wskazać najbardziej atrakcyjne miejsca nad Bałtykiem na spędzenie ferii redakcja poprosiła o pomoc czytelników, zapraszając do głosowania, w którym internauci mieli wskazać swoje ulubione zimowe kierunki na polskim wybrzeżu.

Cisza, spokój, białe plaże, mnóstwo zdrowego jodu w powietrzu – a do tego ceny dużo niższe niż w górach. Wiemy, dlaczego warto wyjechać zimą nad morze. Ale jaki kierunek obrać? Chcieliśmy, aby na to pytanie odpowiedzieli nam ci, którzy sami chętnie tam jeżdżą…. i odpowiedzieli. A my na podstawie oddanych głosów i wypowiedzi nadesłanych w ramach ogólnopolskiej ankiety stworzyliśmy w tym sezonie pierwszy ranking TOP 10 zimowych miejscówek nad Bałtykiem

– pisze redakcja Magazynu Travelist.

Jak zaznacza Gdynia.pl, okazuje się, że wśród 10 najchętniej odwiedzanych zimą przez Polaków nadmorskich miejscowości jest i Gdynia. Ale na tym nie koniec! Gdańsk też znalazł się na tej liście i to na podium! W czołówce nie zabrakło także Sopotu. 

"W tym rankingu wyprzedził nas Kołobrzeg, który zajął 1. miejsce i Świnoujście - na 2. miejscu. W topowej dziesiątce pojawili się także nasi sąsiedzi. Sopot zajął 5. miejsce, a Gdynia - miejsce 8." - podaje Gdańsk.pl 

Gdynia łączy zimą atuty typowej miejscowości nadmorskiej, czyli cieszy długimi spacerami plażą ze skrzypiącym pod butami śniegiem, czystym powietrzem, krzykiem mew, imponującymi klifami i soplami na molach i nabrzeżach, z atrakcjami dużego, nowoczesnego miasta, jak bogata oferta kulturalna, sportowa i kulinarna. Ale mamy jeszcze trzeci atut, nie tak powszechny nad polskim morzem, który może do przyjazdu do Gdyni przekonać tych, którzy zawsze stawiają sobie pytanie – w góry czy nad morze. Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i morenowe wzgórza sięgające 200 metrów n.p.m., pośród których ulokowały się gdyńskie osiedla, stwarzają warunki do turystyki górskiej z nartami włącznie

– mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska, podkreśla, że Gdańsk jest świetnym miejscem do nauki, ale też do wypoczynku dla uczniów.

- Cieszę się, że zostało to potwierdzone w tym rankingu. Od rodziców gdańskich uczniów i uczennic wiem, że wybierając kierunek wakacji czy ferii, zwracają uwagę na przyrodę w danym miejscu, ale ważne są dla nich też atrakcje edukacyjne, zabawowe. Mieszkamy w Polsce, więc pogoda nigdy nie jest pewna, a wyjeżdżając gdzieś z dziećmi, trzeba brać pod uwagę różne atrakcje. W Gdańsku jest ich mnóstwo - zaznacza Monika Chabior.

Express Biedrzyckiej - Bolesław PIECHA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE