Gdynia, atrakcje

i

Autor: Monika Czekańska

Turystyka

Gdyńskie atrakcje: nic lepszego nie znajdziesz w mieście z morza i marzeń!

Miasto z morza i marzeń może zachwycić każdego. Znajdą tu coś dla siebie fani zieleni, miłośnicy morza, historyczni poszukiwacze i lubiący tajemnicze legendy miejskie, starsi i młodsi. Miasto w swojej ofercie ma sporo atrakcji, co wybrać a czego nie warto przegapić? Zobacz naszą listę!

Gdynia atrakcje turystyczne

Kto zna miasto lepiej niż jego mieszkańcy? Co polecają przewodniki i lokalni działacze? Na naszej liście znajdziecie listę miejsc polecanych przez portal miejski i naszą redakcję. To punkty dla każdego turysty, nie można ich nie zobaczyć odwiedzając Gdynię! Co odwiedzić w Gdyni i okolicy? Gdynia to atrakcje turystyczne, ale też zabytki i perełki architektury modernistycznej!

Co można zobaczyć w Gdyni?

Pierwsza propozycja to obowiązkowy punkt czyli Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego. To promenada o długości 1,5 km prowadząca brzegiem morza. Zaczyna się przy gdyńskich rybkach - rzeźby autorstwa Adama Smolany. To symbol Gdyni i miejsce, którego nie możecie ominąć. Spacer bulwarem sprawdzi się i dla starszych i dla młodszych. Z tego traktu spacerowego możecie zboczyć na plażę lub do Teatru Muzycznego. Spacer może was powieść w stronę Skweru Kościuszki lub mariny. Tu czekają kolejne atrakcje: Akwarium Gdyńskie, żaglowce, okręty i wycieczkowce, które są atrakcją nie tylko dla turystów ale też dla gdynian.

Gdynia atrakcje turystyczne zabytki

Gdynia to nie tylko spacery wzdłuż morza. Warto poznać jej architekturę. Dla tych, którzy pasjonują się tym tematem polecamy szczególnie specjalną ścieżkę poświęconą jedyne modernistycznym zabudowaniom miasta. Naprawdę warto, szczególnie, że ta Gdynia dla swojego śródmieścia stara się o tytuł Światowego Dziedzictwa UNESCO. Więcej o ścieżce znajdziecie tutaj, a nasz artykuł o modernistycznej architekturze przeczytacie w tym miejscu.

Co trzeba zobaczyć w Gdyni?

Fani dobrej muzyki i teatru muszą znaleźć czas na odwiedziny Teatru Muzycznego w Gdyni. Jest największym teatrem muzycznym w kraju. Posiada trzy sceny dla ponad 1500 osób (Duża Scena - 1070 miejsc, Scena Nowa - 360 miejsc, Scena Kameralna - 147 miejsc). Ostrzegamy jednak, że warto to zaplanować z wyprzedzeniem, większość biletów zostaje wykupiona dosłownie "natychmiast".

Co ciekawego zobaczyć w Gdyni?

Gdynia to też nieoczywiste punkty, o których nie przeczytanie w największych przewodnikach, a warto je poznać. Zobaczcie w naszej galerii, co z takich propozycji wpadnie wam w oko. Podczas spacerów po mieście warto poznać też lokalne legendy: o zakochanym rybaku i jego żonie pisaliśmy w tym artykule. Oprócz centrum miasta warto zajrzeć do innych dzielnic: na Babich Dołach przyjrzeć się osadzie rybackiej i pozostałościom po torpedowani. Na tej plaży można bezpiecznie rozpalić ognisko! Punktem obowiązkowym jest również Orłowo. Obowiązkowo molo (wstęp na molo w Orłowie jest bezpłatny) oraz klif orłowski, a co zobaczyć w kategoriach: nieoczywiste zwiedzanie Gdyni? Warto przyjrzeć się licznym pomnikom w mieście oraz muralom. Już dworzec Gdynia Główna Osobowa przywita was kilkoma malunkami oraz niesamowitym pomnikiem rodziny emigrantów.

Co trzeba zobaczyć w Gdyni?

Zabytki z Gdyni które trzeba zobaczyć to między innymi ORP Błyskawica. Jest najstarszym zachowanym niszczycielem – weteranem II wojny światowej, okrętem, który ma oznaczenie Virtuti Militari. To gratka dla fanów morza, militariów i dla każdego kto lubi niecodzienne muzea.

Co zwiedzać w Gdyni w niepogodę?

W Gdyni nie brakuje atrakcji turystycznych "pod chmurką". Gdy pogoda nie sprzyja warto zajrzeć do muzeów, Akwarium Gdyńskiego czy Experymentu czyli nowoczesnego parku naukowo-technologicznego gdzie w ciekawy sposób tłumaczone są zawiłości świata fizyki, biologii i ewolucji. Na naszej liście znajdziecie kilka ciekawych propozycji na deszcz lub zbyt upalne dni, gdzie klimatyzowane sale wystawowe pozwolą odpocząć. 

GALERIA: Gdynia, plaża Śródmieście

Kolejka na Kamienną Górę w Gdyni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE