Gdynia przywraca obostrzenia w komunikacji miejskiej. Gdańsk na razie się wstrzymuje

2022-01-20 17:11
autobus
Autor: gdynia.pl

Gdynia przywraca obostrzenia w komunikacji miejskiej. To w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. W gdyńskich autobusach i trolejbusach pojawią się strefy bezpieczeństwa, wyłączone z użytku pasażerów. Ale to nie koniec zmian.

-Wyłączyliśmy z użytku pierwsze drzwi w każdym trolejbusie i autobusie. Ponadto wyznaczone zostały strefy bezpieczeństwa przy kabinie kierowcy, bez dostępu dla pasażerów, przy czym strefa obejmuje przedni pomost w taki sposób, że pierwsze rzędy siedzeń są udostępniane pasażerom i jest możliwa sprzedaż biletów. Zawieszone zostało także działanie tzw. ciepłego guzika – mówi Marcin Gromadzki z ZKM Gdynia. Gdańsk nie planuje wprowadzenia daleko idących obostrzeń w autobusach i tramwajach. -Ponieważ nie obwiązują w tej chwili limity napełnienia autobusów i tramwajów, nie wprowadzamy stref buforowych, bo ograniczyłyby one przestrzeń dostępną dla pasażerów. Ze względu nie najlepsze warunki atmosferyczne nie będzie tez otwierania drzwi przez kierowców i motorniczych na wszystkich przystankach -mówi Dagmara Szajda z ZTM Gdańsk.

Przypomnijmy, że w pojazdach komunikacji miejskiej nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE