Gdynia. Miasto składa dwa zawiadomienia na policji ws. budowy Trasy Kaszubskiej

2022-09-23 9:00
Kacze Buki S6
Autor: Paweł Lemke

Gdynia skarży się policji na wykonawcę Trasy Kaszubskiej. Miasto złożyło dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia wykroczenia przez spółkę PolAqua. Oba dotyczą braku konsultacji z gdyńskim magistratem w sprawie zmian w organizacji ruchu, co w rezultacie przekłada się na paraliż komunikacyjny południowych dzielnic.

- Problemy mają miejsce systematycznie. Co więcej, wygląda na to, że firma PolAqua kieruje się wyłącznie swoim interesem, zupełnie ignorując problemy, które powoduje dla tysięcy Gdynian. W ostatnim czasie problem się nasilił. Nie możemy pozwolić na to, by miasto było sparaliżowane tylko dlatego, że ktoś nieodpowiedzialnie realizuje powierzone zadania - mówi wiceprezydent Gdyni, Michał Guć.

Na zmieniającą się z dnia na dzień organizację narzekają też sami mieszkańcy. - Porażka, codziennie inaczej się jeździ. Jak mają jacyś goście przyjechać, to... bez szans. Raz koleżanka musiała podjechać, to pół godziny próbowała się odnaleźć - mówi chłopak z osiedla przy Puszczyka w Gdyni.

- Jadąc z dzieckiem na Dąbrowę dojechałam bez problemu, ale wracając musiałam jechać przez Chwaszczyno, ponieważ było źle oznakowane, że trzeba jechać przez nowy most - dodaje mieszkanka Kaczych Buków.

O komentarz poprosiliśmy również dyrektora kontraktu spółki PolAqua. Niestety jednak nie chciał się wypowiadać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE