Gdynia: Kamery monitoringu sprawdzą, gdzie gromadzą się ludzie! Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo podczas pandemii koronawirusa

2020-03-30 14:42
kamery
Autor: pixabay.pl

Już nie tylko straż miejska - lecz także monitoring! Osiemnaście kamer znajdujących się w centrum Gdyni pomoże w sprawdzeniu, czy mieszkańcy stosują się do zaleceń i nie gromadzą się np. w parkach lub nad morzem.

Urządzenia zostały wyposażone w specjalny algorytm do wykrywania tłumu, co w momencie pojawienia się większej grupy ludzi uruchomi alarm. -Oczywiście musimy tak ustawić kamery, aby omijać np. przystanki komunikacji miejskiej i inne lokalizacje, gdzie większe zbiorowiska osób są nieuniknione - mówi Bartosz Bartoszewicz, zastępca prezydenta Gdyni ds. jakości życia.

Dzięki systemowi, urzędnicy dowiedzą się także, które przestrzenie miasta należy zamknąć. Wszystko po to, by nie gromadzili się tam ludzie. Posłuchaj!

Dodajmy, że 15 kamer skalibrowanych na pole tłumu znajduje się w Śródmieściu Gdyni, a pozostałe trzy – w Orłowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE