Nastolatek był pod wpływem alkoholu

i

Autor: Pomorska Policja

Gdynia. Czternastolatek pod wpływem alkoholu prowadził pojazd i uderzył w samochód osobowy

2021-03-23 17:04

Pijany nastolatek spowodował kolizję. Do nietypowej sytuacji doszło na parkingu przed jednym z centrów handlowych w Gdyni. Kierujący microcarem uderzył w tył osobowego opla i odjechał.

- Poszkodowany właściciel osobówki był w stanie wskazać policjantom jedynie typ samochodu - mówi aspirant Jolanta Grunert z gdyńskiej policji. - Stróże prawa zaczęli patrolować pojazd i znaleźli pojazd, który panował do opisu. Samochód miał uszkodzenia pasujące do zdarzenia. Sprawcą kolizji był czternastolatek, który nie potrafił powiedzieć, dlaczego odjechał. Kierował pod wpływem alkoholu - dodaje policjantka.

Policjanci dokonali oględzin pojazdu. Chłopakowi zabrano uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdu.

- Microcarami mogą kierować osoby mające prawo jazdy kategorii AM. Małe czterokołowce to pojazdy popularne wśród młodzieży. Decydując się na taki zakup, miejmy na uwadze czy obdarowany ma nie tylko umiejętności kierowania, ale również odpowiedzialnością i rozsądkiem - apeluje Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Nastolatek miał trzy dziesiąte promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Chłopak został przekazany pod opiekę matki. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE