Gdańskie żłobki znów otwarte! W związki z pandemią koronawirusa, w placówkach wprowadzono szczególne obostrzenia

2020-05-21 12:26
żłobek
Autor: pixabay.pl

Gdańskie maluchy znów poszły do żłobków. Od czwartku (21.05) otwartych jest 11 z 13 miejskich placówek. Deklaracje dotyczące powrotu maluchów do gdańskich żłobków zgłosiło 37% rodziców. Opiekunowie muszą jednak pamiętać o obostrzeniach, obowiązujących w placówkach w związku z pandemią.

Ze względu na panującą pandemię, w grupach może przebywać maksymalnie 12 – a w szczególnych przypadkach - 14 dzieci, przy czym na każdego malucha powinno przypadać nie mniej niż 4 m2 powierzchni. -To nie koniec obostrzeń nałożonych przez sanepid. Dzieci przychodzące do żłobka powinny być bezwzględnie zdrowe. Nie powinny też przynosić swoich zabawek. Każdemu maluchowi przy wejściu będzie mierzona temperatura – mówi Joanna Bieganowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku.

Rodzice powinni też pamiętać o szczególnych zasadach, obowiązujących przy odprowadzaniu dziecka do żłobka. O szczegółach mówi Joanna Bieganowska.

Pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka mają dzieci, których rodzice są „aktywnie walczącymi z COVID-19”, a więc pracują m.in. w służbach mundurowych, szpitalach i administracji publicznej. Deklaracje dotyczące powrotu maluchów do gdańskich żłobków zgłosiło 37% rodziców.