Gdańskie tramwaje przyspieszą. Pojazdy mają być jednymi z najszybszych składów w Polsce!

2021-06-18 13:58
tramwaje
Autor: ZTM

Miejscy urzędnicy chcą podnieść średnią prędkość pojazdów z 17 km/h do ponad 20 km/h. Z pozoru to niewielka zmiana, ale pasażerowie i kierowcy powinni odczuć różnicę. Jednocześnie taka średnia pozwoli dorównać gdańskim tramwajom do czołówki najszybszych składów w Polsce.

Prędkość tramwaju nadal będzie zależała od lokalizacji i linii.

Celem, który sobie stawiamy jest zwiększenie średniej prędkości tramwajów (która uwzględni postój na przystankach) do ok. 24 km/h. Dotyczy to ulic miejskich, z przejściami dla pieszych, sygnalizacją i skrzyżowaniami. Natomiast na odcinkach bezkolizyjnych, np. na al. Armii Krajowej czy al. Rzeczpospolitej tramwaj będzie mógł się rozpędzić nawet do 28 km/h.

ZOBACZ TEŻ: Sparaliżowane Trójmiasto: Korki na Estakadzie Kwiatkowskiego! Powód? Upały!

Podniesienie średniej prędkości tramwajów to skomplikowany proces, który będzie wymagał m.in. ingerencji w infrastrukturę drogową. A pierwsze zmiany na gdańskich liniach tramwajowych powinniśmy zaobserwować jeszcze w tym roku.

Upał w starych tramwajach. Wciąż bardzo dużo jeździ ich po stolicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE