Gdańska tenisistka w ćwierćfinale Australian Open. Weronika Ewald „nie pęka na korcie”

i

Autor: Weronika Ewald/facebook

Gdańska tenisistka w ćwierćfinale Australian Open. Weronika Ewald „nie pęka na korcie”

2023-03-28 10:18

Weronika Ewald ma 17 lat i już ogromne sukcesy z rakietą w ręku. Jej ogromny talent potwierdza uczestnictwo w największych imprezach tenisowych na świecie. Ostatnio zmierzyła się w juniorskim turnieju Australian Open.

Weronika Ewald rozpoczęła grę w tenisa w wieku 12 lat w Gdańskiej Akademii Tenisowej. Już w 2018 roku zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek do lat 12 w singlu i deblu. W tym samym roku została również halową mistrzynią Polski do lat 12. Rok później zdobyła tytuły mistrzowskie w kategorii do lat 14 zarówno na kortach otwartych jak i w hali. Trzy lata temu wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski na kortach otwartych w kategorii do lat 16, a w 2021 halowe mistrzostwo Polski do lat 18.

Sukcesy nie tylko w Polsce, ale i zagranicą

A to nie wszystkie sukcesy młodej tenisistki. Dzięki dotarciu do półfinału turnieju w tunezyjkim Monastyrze oraz zdobyciu punktów w turniejach Poland Open 2022 w Warszawie i ITF 25 w Bydgoszczy, 5 grudnia 2022 zadebiutowała w rankingu największej organizacji kobiecego tenisa Women’s Tennis Association. Zajmuje dalekie 1179 miejsce, lecz trzeba zaznaczy, że to wielki sukces młodej tenisistki.

Obecnie występuje głównie w turniejach cyklu ITF Women’s Circuit. Jej pierwszym turniejem WTA był Poland Open 2022 gdzie, dzięki dzikiej karcie, wystąpiła w kwalifikacjach do turnieju głównego.

Ćwierćfinał w juniorskim Australia Open

Od kilku lat uznawana za jeden z największych talentów

– tak o tenisistce powiedział komentator Eurosportu Marek Furjan.

Pozytywnych słów nie szczędził także Dawid Celt, trener kobiecej reprezentacji Polski.

Bardzo dobrze gra po linii i fajnie operuje forhendem. Gra ofensywnie, do przodu, jest odważna i nie kalkuluje. Co ważne, jest także opanowana i konsekwentna, nie pęka na korcie i zawsze stara się grać swoje

W styczniu 2023 roku zanotowała kolejny sukces. Dotarła do trzeciej rundy w juniorskim Australian Open. W dwóch setach pokonała Nowozelandkę Vivian Yang. Polka nie dała przeciwniczce żadnych szans. Wygrała 6:0, 6:1. Wcześniej pokonała reprezentantkę gospodarzy Lucianę Moyanę.

Tim Henman szczerze o Idze Świątek przed Australian Open
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE