Policja

i

Autor: Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Na sygnale

Gdańska policja o pożarze altany. Jak wyglądała interwencja?

2023-09-23 15:42

Po pożarze altany w Gdańsku, do którego doszło w sobotę rano, policja przekazała szczegóły ewakuacji i akcji ratunkowej. Funkcjonariusze z budynku ewakuowali dwie osoby. Trzecia osoba została wyciągnięta przez strażaków.

"W sobotę przed godz. 8 policjanci odebrali zgłoszenie, że na ul. Kalinowej w Gdańsku doszło do pożaru altany. Na miejsce jako pierwsi przyjechali policjanci z komisariatu w Osowej. Kiedy tylko mundurowi dowiedzieli się, że w środku płonącego budynku znajdują się ludzie, natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej" - przekazała oficer prasowa gdańskiej komendy podinsp. Magdalena Ciska.

Podała, że st. post. Radosław Wałkuski oraz st. post. Edyta Krefta weszli do środka i podczas sprawdzania pomieszczenia zauważyli trzy osoby. "Patrol wyprowadził ze środka 62-letniego mężczyznę oraz 69-letnią niepełnosprawną kobietę. Trzecią osobę wyprowadzili na zewnątrz funkcjonariusze straży pożarnej, którzy przyjechali na miejsce" - relacjonowała.

Wyjaśniła, że policjanci udzielili osobom poszkodowanym niezbędnej pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie przekazali kobietę i mężczyznę z objawami zatrucia tlenkiem węgla oraz poparzonego mężczyznę ratownikom medycznym. Osoby te zostały przewiezione do szpitala.

Podczas działań prowadzonych przez straż pożarną funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zadbali o to, by na teren prowadzonej akcji nie weszły osoby postronne. Policjanci szczegółowo wyjaśniają teraz okoliczności i przyczyny tego pożaru.

Najlepsze cytaty filmowe Bogusława Lindy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE