Gdańsk: Zamknięty w samochodzie pies dyszał i nie reagował na wołanie. Zostawiła go turystka z Warszawy

i

Autor: KMP Gdańsk

policja

Gdańsk: Zamknięty w samochodzie pies dyszał i nie reagował na wołanie. Zostawiła go turystka z Warszawy

2023-08-16 12:47

Temperatura sięgała 28 stopni Celsjusza, samochód stał w miejscu częściowo nasłonecznionym, a w środku znajdował się młody pies. Policjanci z Gdańska uratowali czworonoga, który był już w tak złym stanie, że dyszał i nie reagował na wołanie. Okazało się, że jego właścicielka w tym czasie poszła z bliskimi na plażę.

Pomimo apeli nadal zdarzają się sytuacje, że dzieci czy zwierzęta zostają pozostawione bez opieki w nagrzanym samochodzie.

We wtorek (15 sierpnia) około godz. 15:30 na parkingu przy jednym z hoteli w Gdańsku Przymorzu jedna z kobiet zauważyła w nagrzanym samochodzie małego psa. Zwierzę było w złej kondycji - dyszało i nie reagowało na wołanie. Na miejsce przyjechali policjanci.

W zaparkowanej toyocie yaris były minimalnie opuszczone szyby, jednak ze względu na panujący upał nie zapewniło to bezpieczeństwa małemu psu. Temperatura sięgała 28°C, a samochód dodatkowo stał w miejscu częściowo nasłonecznionym. Dzielnicowi siłowo opuścili jedną z szyb, otworzyli drzwi, wyjęli psa i natychmiast podali mu wodę. Właścicielki nie było w pobliżu i młody Cavapoo został przewieziony do schroniska Promyk, gdzie trafił pod fachową opiekę

- informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski z gdańskiej komendy.

Po godzinie 17:00 na komisariacie pojawiła się właścicielka psa. Poinformowała policjantów, że jest turystką z Warszawy i wraz z bliskimi poszła na plażę. Rocznego czworonoga zostawiła w samochodzie ze względu na zakaz wprowadzania psów.

Zwierzę w nagrzanym samochodzie. Co za to grozi?

Policjanci apelują: Nie zostawiaj zwierzęcia w nagrzanym samochodzie. To może być śmiertelna pułapka! Jeśli planujesz załatwianie różnych spraw i wiesz, że nie będziesz mógł zabrać ze sobą zwierzęcia, nie wsadzaj go do samochodu. Często słyszy się tłumaczenia, że ktoś wyszedł tylko na chwilę, aby zrobić zakupy, albo, że zostawił w samochodzie uchyloną szybę. Nawet w ten sposób naraża się pozostawione zwierzę na zagrożenie. Uchylona szyba nie poprawi cyrkulacji gorącego powietrza wewnątrz pojazdu. Nie trzeba długiego czasu, aby zwierzę uległo przegrzaniu, odwodnieniu, udarowi czy nawet uduszeniu. Pamiętaj, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć środków, umożliwiających wydostanie go z pojazdu — włącznie z wybiciem szyby. Nieodpowiedzialnemu właścicielowi czworonoga grozi mandat karny w wysokości 500 zł, a w szczególnych przypadkach nawet zarzuty karne za znęcanie się nad zwierzęciem.Nie bądź obojętny. Gdy zauważysz zwierzę znajdujące się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu poinformuj policjantów, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Remont dworca w Pucku na ukończeniu. PKP podaje szczegóły

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Malutka suczka gotowała się w nagrzanym aucie. Rozpaczliwie skomlała o ratunek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE