policja

i

Autor: Małopolska Policja Zdjęcie poglądowe

Na sygnale

Wybił głową witrynę sklepową. Teraz twardość czaszki będzie mógł ćwiczyć w więzieniu

2023-11-28 16:33

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 43-latka, który odpowie za wybicie głową szyby w jednym ze sklepów w centrum miasta. Zeznając na policji tłumaczył się, że wypił zbyt dużo alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Gdańsk. Głową wybił witrynę sklepową

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Wały Jagiellońskie w Gdańsku sprawca wybił szybę w jednym ze sklepów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że podczas zdarzenia sprawca podszedł do witryny sklepowej i górną częścią pleców oraz głową zbił w niej szybę, przekazała oficer prasowa gdańskiej policji podinsp. Magdalena Ciska. Wyjaśniła, że do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna po tym zdarzeniu oddalił się sprzed sklepu. Dodała, że funkcjonariusze zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek sprawcy. W poniedziałek w nocy, 27 listopada, kryminalni otrzymali informację, że poszukiwany przez nich mężczyzna był widziany na tej samej ulicy, na której zbił witrynę sklepową. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 43-latka z powiatu iławskiego.

Jak dodała podinsp. Ciska, podejrzany tłumaczył swoje zachowanie zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. 43-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pogoda w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia zaskoczy! IMGW opublikowało prognozę [MAPY IMGW]

Anita Lipnicka u Jaruzelskiej: „ROZSTANIA... DAJĄ NOWY POCZĄTEK"