Dzik

i

Autor: pixabay.com fot. domeckpol, CC0

interwencja

Gdańsk walczy z dzikami. Zastosowano specjalny środek. Pojawiły się też tabliczki

2023-05-26 7:29

Gdańsk walczy z dzikami za pomocą zapachu! Specjalne środki mające na celu odstraszyć zwierzęta pojawią się na trawnikach i rabatach w mieście.

Problemy związane z dzikimi zwierzętami na terenie Gdańska znają dobrze mieszkańcy i służby. Na gdańskich osiedlach coraz częściej pojawiają się dziki. Bezpośrednim skutkiem są m. in. zniszczone trawniki oraz obawy mieszkańców dotyczące bezpośrednich spotkań ze zwierzętami. Problem ciągnie się od dłuższego czasu. 

W ostatnim czasie dziki coraz częściej zapuszczają się na tereny miejskie w poszukiwaniu pożywienia. Zwierzęta powodują zagrożenie w ruchu drogowym i mogą być groźne dla mieszkańców. Specjalne środki mające na celu odstraszyć zwierzęta pojawią się na trawnikach i rabatach w mieście. To działanie dodatkowe, ma to zapobiec niszczeniu tych miejsc. Środek utrzyma się jednak tylko przez określony czas:

Teb środek nie działa długofalowo a jedyne przez okres kilku tygodni. Te działania trzeba na bieżąco poprawiać, to nie tak, że zrobimy to raz i dziki więcej nie przyjdą 

- mówi Paulina Chełmińska z gdańskiego magistratu.

Jak dodaje, ten środek nie wpływa negatywnie na roślinność i jest także bezpieczny dla ludzi i zwierząt. 

Mieszkańcy Trójmiasta zauważają, że problem z dzikami w mieście jest ogromny.

"W dzień widziałam dwa dziki biegające. Ludzie boją się wyjść na ulicę, zwłaszcza w nocy. Nie wiadomo jak zareagują te zwierzęta" - odpowiadają mieszkańcy.

Tabliczki z informacją o zastosowaniu środków odstraszających dziki pojawiły się przy rabatach i trawnikach na terenie miasta. W przypadku gdy, zobaczycie dzika w mieście powiadomcie straż miejską i zachowajcie spokój.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Lublin. Dziki w ogródkach w Świdniku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE