Nie będzie ciepłej wody wody i ogrzewania. Poważna usterka w Gdańsku

i

Autor: dworakfoto/pixabay

Gdańsk rozpoczyna kampanię meldunkową dla nowych mieszkańców

2022-05-15 12:00

To nie tylko obowiązek, ale również sporo korzyści. Gdańsk zachęca przyjezdnych do oficjalnego zameldowania się w mieście. Z tej opcji do tej pory skorzystało ponad 430 tysięcy osób, ale szacuje się, że 10% mieszkańców wciąż nie widnieje w rejestrach.

- Oczywiście oprócz tego, że meldunek jest nadal prawnym obowiązkiem, warto między innymi dlatego, że miasto podejmując różnego rodzaju działania w konkretnych dzielnicach, opiera się też na danych statystycznych. Tworząc np. sieć komunikacyjną, planując rozkłady. Co więcej, na podstawie liczby mieszkańców rady dzielnic otrzymują środki na wydatkowanie - mówi Tomasz Filipowicz, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich gdańskiego magistratu.

W ramach kampanii informacyjnej, urzędnicy planują szereg spotkań z mieszkańcami. - Chcemy w jednym miejscu łączyć kilka tematów, dlatego oprócz akcji informacyjnej, zachęcającej do zameldowania w konkretnej dzielnicy, będziemy chcieli również namawiać jeszcze wszystkich tych mieszkańców, którzy nie mają karty mieszkańca, do tego żeby taką kartę sobie wyrobili. Ale również chcemy zachęcać mieszkańców do zgłaszania różnych spraw, które dzieją się w dzielnicach - dodaje Tomasz Filipowicz.

A pierwsze spotkanie z mieszkańcami odbyło się wczoraj na Stogach. Urzędnicy przy okazji informowali też o zbliżających się wyborach do rady dzielnicy.