Światełka w ciemności

i

Autor: archiwum se.pl Moje dwie choinki ;)

Gdańsk rozbłyśnie tysiącem światełek! Gdzie najwięcej świątecznych iluminacji?

2022-12-01 8:42

Gdańsk rozbłyśnie tysiącem światełek! Już w poniedziałek odpalone zostaną na terenie miasta świąteczne iluminacje. Kolorowe lampki, świetlne gwiazdki czy płatki śniegu będzie można podziwiać wzdłuż największych arterii drogowych. Jak co roku - wyjątkowe oświetlenie zyska także Stare Miasto.

- Na Trakcie Królewskim - na ul. Długiej i Długim Targu - zamontowane zostaną trójwymiarowe dekoracje latarniowe, a między kamienicami rozwieszone świetlne przewieszki. Iluminowaną „szatę” otrzyma również Termometr Fahrenheita. Świąteczne dekoracje pojawią się na ul. Grobla - tutaj lampki rozświetlą Fontannę Czterech Kwartałów, jak również na Targu Węglowym, gdzie mieszkańców i turystów witać będą iluminowane gdańskie lwy oraz na Targu Drzewnym. Tam ozdobione zostaną zarówno latarnie, jak i drzewa otaczające pomnik króla Jana III Sobieskiego - mówi Magdalena Kiljan z gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Iluminacji nie zabraknie także w innych dzielnicach Gdańska. Dekoracje pojawią się m.in. w Oliwie na ul. Opata Rybińskiego, we Wrzeszczu na ul. Klonowej i w Parku Chirona w Osowej.

Jedną z tegorocznych nowości iluminacyjnych będzie świetlny samolot, który pojawi się w Parku im. Jana Pawła II w dzielnicy Zaspa-Rozstaje. Znajdziecie go na skraju parku, od strony al. Rzeczpospolitej. Będzie przypominał dawne samoloty jednopłatowe. Jego wymiary wyniosą 5,6m/4,4 m/1,7 m. Na nim umieszczona zostanie dodatkowo ozdobna choinka. Będzie można do niego wsiąść i zrobić - zapewne oryginalne - pamiątkowe zdjęcia.

Świąteczne iluminacje przygotowały także Międzynarodowe Targi Gdańskie. Kolorowe oświetlenie pojawi się w poszczególnych dzielnicach oraz w Parku Oliwskim.

-  Instalacje, które są montowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie w dużej mierze dotyczą Jarmarku Bożonarodzeniowego. W Parku Oliwskim nie zabraknie jednak najbardziej lubianej atrakcji, czyli kurtyny świetlnej - dodaje Marek Krzemiński z MTG.

Wszystkie iluminacje zostaną w przestrzeni miasta do początku lutego. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE