Gdańsk przeznaczy ponad milion na profilaktykę alkoholową i przeciwdziałanie narkomanii

2021-07-30 10:54
Gdańsk przeznaczy ponad milion na profilaktykę alkoholową i przeciwdziałanie narkomanii
Autor: gdansk.pl

Zakończył się konkurs ofert na realizację zadań w latach 2021-2023 z zakresu zdrowia publicznego na rok 2021. Wśród 7. dofinansowanych projektów znalazły się „Gra w dobre zachowanie” i wsparcie dla osób zadłużonych i ich rodzin.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w czwartek, 29 lipca. Szczegółowe informacje dotyczące każdego z projektów dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W ramach konkursu, na lata 2021-2023, dofinansowano 7 projektów na łączną kwotę 1 615 768,25 zł.

Przykładowo realizowane projekty:

Oferta złożona przez Fundację Ukryte Skrzydła obejmuje realizację w latach 2021-2022 pilotażowego programu rekomendowanego, o wysokiej, potwierdzonej skuteczności: „GBG - Gra w dobre zachowania”. To program wsparcia profilaktycznego i wychowawczego dzieci w wieku szkolnym, prowadzony na terenie placówek oświatowych, w oparciu o strategie profilaktyczne.

Zostanie zrealizowany w ok. 50 gdańskich szkołach (w minimum 100 klasach), dla ok. 2000 uczniów nauczania początkowego (6-9 lat). Będzie oparty na dowodach, i niwelujący czynniki ryzyka tj.: negatywny wpływ grupy rówieśniczej, brak pozytywnych relacji z otoczeniem, brak czasu rodziców dla dzieci, niskie kompetencje społeczne, łatwy dostęp i powszechność przebywania w świecie wirtualnym czy chęć dostępu do środków zmieniających świadomość.

Kolejnym z dofinansowanych projektów w latach 2021-2023 będzie kontynuowany projekt złożony przez Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej na zadanie dotyczące kompleksowego wsparcia osób zadłużonych, u których problem zadłużenia powiązany jest ze współwystępującym problemem uzależnienia od alkoholu i/lub narkotyków w oparciu o dostosowaną indywidualnie do potrzeb pomoc psychologiczną i prawną ukierunkowaną na wyjście z zadłużenia i podjęcie terapii uzależnień.

Czy alkohol jest przyczyną raka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE