Gdańsk: Paczkę z laptopem odebrał sąsiad. Potem go sprzedał w lombardzie

2021-10-21 10:07
laptop - zdjęcie poglądowe
Autor: źródło: pixabay.com

Każdy z nas ma życzliwych sąsiadków. Wyjątkiem, który potwierdza regułę jest mieszkaniec Gdańska, którego paczkę odebrał sąsiad. Później laptop, którego dostarczył mu kurier sprzedał w lombardzie. Złodziej jest w rękach policji

Dwa dni temu policjanci z komisariatu w Nowym Porcie otrzymali zgłoszenie o kradzieży laptopa wartego ponad 3 tysiące złotych. 25-letni pokrzywdzony kupił ten komputer w Internecie, a sprzęt miał być mu dostarczony przez firmę kurierską. Kiedy gdańszczanin otrzymał sms-a, że paczka została dostarczona, a on tego laptopa nie odebrał, o wszystkim zawiadomił policjantów z Nowego Portu.

"Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i ustalili, że po tym, jak kurier nie zastał w mieszkaniu adresata paczki, bez konsultacji z zamawiającym, zostawił przesyłkę u sąsiada 25-latka"

- komentują policjanci. 

Jak się okazało, w mieszkaniu tego mężczyzny przebywał 39-latek z Gdańska, który ukradł laptopa i spieniężył go w lombardzie. Policjanci odzyskali skradziony komputer i zatrzymali 39-latka podejrzanego o jego kradzież. Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za kradzież grozi mu 5 lat więzienia.

Zdewastowane przejście podziemne w centrum Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE