Nowa marina w Gdańsku

i

Autor: Gdańsk.pl

Miasto

Gdańsk ma nową marinę! Przestrzeń jest nowoczesna i czeka na turystów

2023-06-05 10:13

Miejsce do uprawiania sportów wodnych, nowoczesne domy na wodzie i trasa spacerowa. Centrum Gdańska powiększyło się o marinę na Nowej Motławie. Prywatny inwestor we współpracy z miastem będzie dbał o to miejsce przez najbliższe lata.

Marina Gdańsk

Zaniedbane okolice kanału Motławy pięknieją. Teraz przyszedł czas na przestrzeń południową za Mostem Stągiewnym na Nowej Motławie. Najpierw wyremontowano kompleksowo most. Teraz pod nim mogą przepływać drobne jednostki - jest to most zwodzony, ułatwia to dostęp dla pływających. Marina od początku czerwca jest już dostępna dla turystów.

Realizacja tej inwestycji, to kolejny dowód na to, że Gdańsk rozwija się także w kierunku infrastruktury związanej z wodą. Cieszy mnie fakt, że dzięki partnerstwu prywatno-publicznemu możemy realizować kolejne atrakcyjne inwestycje w naszym mieście. Niedawno otwieraliśmy marinę w Górkach Zachodnich, mówiliśmy też o budowie nowej morskiej bazy żeglarskiej w Jelitkowie – marina przy Moście Stągiewnym jest kolejnym elementem turystyki wodnej Gdańska. Jestem przekonany, że to miejsca będzie atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów

-  mówił Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. 

Koszt budowy mariny wyniósł blisko 5 milionów 670 tys. zł brutto. Partnerem inwestycji jest Granaria. Odpowiada ona za zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Budując apartamenty z widokiem na marinę, stworzyła też tą przestrzeń. 

Nowa Motława z mariną w Gdańsku

Dzięki zwodzonemu mostowi marina będzie mogła obsłużyć większą ilość turystów przypływających do Gdańska swoimi jednostkami. Ścisłe centrum zyskało kolejną przestrzeń również dla spacerowiczów. To rozwój turystyki wodnej i tradycyjnego ruchu odwiedzających Gdańsk z lądu. 

Po obu stronach rzeki Nowa Motława umiejscowione zostały pomosty pływające. Ich łączna długość umożliwi cumowanie od 40 do 60 jednostek w zależności od ich długości. W nowej marinie ulokowano też houseboty - nowoczesną i ciekawą propozycję dla turystów - pokoje z tarasem stojące na wodzie.

Marina będzie utrzymywana i zarządzana przez partnera prywatnego przez 9 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Pomorskie. Zawody Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej maj 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE