Gdańsk: Koniec prac na ul. Chłopskiej. Jezdnia zyskała nową nawierzchnię

2020-07-30 13:42
Chłopska
Autor: mat. pras.

Kolejny fragment ul. Chłopskiej zyskał nową nawierzchnię. W ostatnim tygodniu lipca zakończyła się modernizacja tej ulicy.  Prace odbywały się na  jezdni w kierunku centrum Gdańska, na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,6 mln złotych.

Łącznie zmodernizowany został fragment liczący ok. 650 metrów.  Oprócz wymiany nawierzchni, w zakresie zadania uwzględniono przebudowę zatok autobusowych i regulację wysokościową chodników w pobliżu przystanków usytuowanych na wspomnianym odcinku ul. Chłopskiej.  Wykonawcą prac była firma Colas, która za realizację zadania otrzymała ponad 1,6 mln złotych.

- Tegoroczne lato obfitowało w Gdańsku w inwestycje drogowe. Zakończyły się już modernizacje al. Hallera i ul. Chłopskiej, na ukończeniu są także prace na al. Grunwaldzkiej, gdzie jednocześnie trwa budowa drogi rowerowej i wymiana nawierzchni jezdni – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca Prezydenta Gdańska.

Prace na ul. Chłopskiej prowadzone były w ramach programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”. Tegoroczny budżet programu wyniósł 10 mln złotych.