Gdańsk

i

Autor: Pixabay Najbardziej i najmniej zadłużone stolice województw w Polsce

Gdańsk, Gdynia, Sopot. Ceny mieszkań w Trójmieście w 2023 roku. Jakie dzielnice są najtańsze?

2023-03-28 10:24

Mieszkania w Trójmieście należą do jednych z droższych w całej Polsce. Jakie ceny mieszkań obowiązują na początku 2023 roku? Jakie dzielnice są najdroższe, a które najtańsze? Sprawdźcie!

Ceny mieszkań w Gdańsku ostro w górę

Ceny mieszkań w 2022 rosły drastycznie. Na początku 2023 nie jest lepiej. Jest znacznie drożej niż dwa lata temu.

Najkorzystniejszym wyborem są mieszkania trzypokojowe i więcej, które kosztują 5-6 tys. za metr kw. Jednak tutaj trzeba się liczyć z tym, że ostateczna kwota do opłacenia będzie jednak wysoka. Mieszkania 70 m2 kosztują 406 tys. zł.

Korzystne są również mieszkania 2-pokojowe, które kosztują ok. 7800 tys. za metr kw. Ceny wahają się między 340 tys. a 500 tys. Najdroższe pod względem ceny za metr kw., są kawalerki. Tutaj trzeba zapłacić nieco ponad 9 tys. za metr kw. Ceny wahają się między 280 tys. a 350 tys. zł.

Ceny mieszkań w Gdyni. Jest drożej niż w Gdańsku

Głośno mówi się, że Gdańsk (oprócz Warszawy) jest najdroższym miastem w Polsce. Jednak ceny mieszkań w Gdyni przewyższają te w Gdańsku. Ceny kawalerek są bardzo wysokie. Praktycznie nie znajdziemy żadnej poniżej 10 tys. za metr. Głównie oscylują między 15-20 tys. za metr kw.

Przy zakupie mieszkania dwupokojowego możemy liczyć na mniejszą cenę. Tutaj znajdziemy mieszkania od 9-12 tys. za metr. Największa rozbieżność cenowa jest przy mieszkaniach trzypokojowych i więcej. Mieszkania kosztują od 8-10 tys. za metr w Chyloni i 13-15 tys. w Śródmieściu.

Ceny mieszkań w Sopocie. To drogi kurort

Ceny mieszkań w Sopocie nikogo nie zaskakują. Zamknięte granice i brak możliwości ich poszerzenia na lądzie powodują, że Sopot musi być drogi. Kawalerka kosztuje ok. 20 tys. za metr kw. Za dwupokojowe zapłacimy nawet 1 600 000 złotych, a za trzypokojowe trzeba dać od 18 tys. do nawet 35 tys. za metr kw.

Najdroższe i najtańsze dzielnice do zakupu mieszkania

Najtańsze mieszkania z rynku pierwotnego w Gdańsku są w dzielnicach Orunia Góra, Ujeścisko-Łostowice czy Jasień. Najdrożej zaś w Oliwie, Śródmieściu i Sobieszewie – ceny 25-28 tys. za metr kw.

Jeśli chcecie zamieszkać w Gdyni, to najtaniej będzie w Chyloni i Małym Kacku, najdrożej w Śródmieściu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Zaćmienie słońca w Gdańsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE