Gdańsk: Do końca roku powstanie prawoskręt z al. Havla. To duże ułatwienie dla kierowców!

2020-10-15 11:14
Al. Havla
Autor: DRMG

Do końca roku powstanie prawoskręt z al. Havla kierunku centrum Gdańska. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt jego budowy wyniesie niecałe 950 tys. złotych.

Inwestycja  dotyczy  szybszego wyjazdu z al. Havla w kierunku al. Armii Krajowej (skrzyżowanie al. Armii Krajowej i ul. Łostowickiej). W ramach zadania wybudowany zostanie pas do skrętu w prawo. Inwestycja obejmuje swoim zakresem również przebudowę chodników, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej.

Dzięki inwestycji mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska zyskają szybszy i bardziej komfortowy wyjazd z al. Havla, ul. Wilanowskiej i Witosa w kierunku Armii Krajowej i ul. Łostowickiej. Zadanie zostało przegłosowane w Budżecie Obywatelskim 2019.  Wykonawcą prac jest firma HYDRO-MAG Sp. z o.o. Koszt budowy wyniesie ok. 950 tys. złotych.

Co ciekawe, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 zostanie wykonany lewoskręt z al. Havla w kierunku obwodnicy Trójmiasta.  Zawiera też element związany z poszerzeniem odcinka Wilanowskiej przed skrzyżowaniem z al. Havla w celu łatwiejszego wjazdu na  ul. Łostowicką (przedłużenie Havla). Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla zadania. Projekt będzie gotowy do końca roku. Realizacja przewidziana jest na rok 2021 r.