Gdańsk: Bezdomni objęci wewnętrzną kwarantanną. „To głównie osoby starsze i schorowane”

2020-03-18 15:41
koronawirus
Autor: pixabay.pl

Gdańskie placówki dla bezdomnych zostały zamknięte. Chodzi o to, by do noclegowni i schronisk nie trafiały nowe osoby, które potencjalnie mogą być zarażone koronawirusem. Wewnętrznej kwarantannie zostało poddanych dwustu bezdomnych.

Obecnie na wewnętrznej kwarantannie w Gdańsku przebywa ok. 200 bezdomnych. -To głównie osoby starsze i schorowane, które znajdują się w grupie ryzyka. Dlatego też placówki, m.in. przy ulicy Równej zostały zamknięte, by ludzie nie mogli tam przychodzić i z nich wychodzić -mówi Wojciech Bystry, prezes Towarzystwa św. Brata Alberta w Gdańsku.

Bezdomni przebywający na kwarantannie w schroniskach otrzymują kompletne posiłki i są pod całodobową opieką pracowników socjalnych.

Na horyzoncie pojawiły się jednak inne problemy. „Brakuje… papierosów i kawy”. Posłuchaj.

Oczywiście bezdomni znajdujący się poza placówkami nie będą pozostawieni sami sobie. Obecnie trwają przygotowania do utworzenia w Gdańsku miejsc dla osób, które wciąż przebywają na ulicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE