Przemysła Krajewski w Ergo Arenie

i

Autor: Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Gdańsk będzie gospodarzem najważniejszych meczy Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. Zobacz, kiedy mecze

Impreza tak dużej rangi to ogromne wyróżnienie i docenienie historycznej tradycji Gdańska w tej dyscyplinie. W Ergo Arenie rozegraną zostaną dwa ćwierćfinały i półfinał Mundialu 2023.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023. Gdańsk gospodarzem trzech spotkań

Mecze Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej mężczyzn odbędą się w dniach 11-29 stycznia 2023 roku w Szwecji i Polsce. Aż trzy mecze najwyższej rangi odbędą się w Ego Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Wiadomo już, że będą to dwa spotkania ćwierćfinałowe i jeden półfinał.

Mecze ćwierćfinałowe MŚ w piłce ręcznej w Ergo Arenie:

  • 25 stycznia (środa) o godz. 18.00 zagra pierwsza drużyna z grupy I - druga drużyna z grupy III
  • 25 stycznia (środa) o godz. 20.30 pierwsza drużyna z grupy III - druga drużyna z grupy I

Półfinał MŚ w piłce ręcznej w Ergo Arenie

Mecz półfinałowy zaplanowano na 27 stycznia (piątek) o godz. 18.00. Zmierzą się w nim triumfatorzy powyższych dwóch ćwierćfinałów. 

Mistrzostwa Świata szczypiornistów w Polsce

W turnieju rywalizować będą 32 narodowe reprezentacje. Miastami gospodarzami w Polsce oprócz Gdańska są Katowice, Płock i Kraków oraz szwedzkie miejscowości Goteborg, Malmoe, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping. Gdańsk ma doświadczenie w organizacji dużych imprez, ale styczniowe finały to najwyższej rangi mecze w historii tego miejsca. Wcześniej były już: Finał Ligi Europy w piłce nożnej, a w 2022 część meczów w ramach mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet rozegranych zostało w Ergo Arenie.

Ergo Arena to znakomity, spełniający najwyższe standardy obiekt, a odbywającym się tu meczom zawsze towarzyszy świetna atmosfera. Bardzo się cieszymy, że gdańsko-sopocka hala ponownie stanie się areną zmagań na światowym poziomie, tym razem najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie

- mówi zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski.

Szczypiorniak w Ergo Arenie gromadził nie tylko kibiców biało-czerwonych, o czym przekonać się można było podczas meczów grupy D EHF Mistrzostw Europy w roku 2016 roku. Szczególnie licznie w Gdańsku stawili się wtedy fani aktualnych mistrzów świata – Duńczyków

Dla mnie, Ergo Arena to olbrzymie emocje. To właśnie w Gdańsku, niesieni dopingiem fantastycznych kibiców, wygrywaliśmy mecze, które zapewniały nam udział w wielkich imprezach. Sam obiekt i klimat wokół spotkań zawsze bardzo dobrze oceniali nasi rywale. Jestem przekonany, że drużyny, które w styczniu odwiedzą Gdańsk, spotkają się z doskonałą organizacją i gościną.

- wspomina Sławomir Szmal, multimedalista i rekordzista pod względem liczby oficjalnych spotkań międzypaństwowych w kadrze seniorskiej, ambasador IHF Mistrzostw Świata 2023

MŚ piłki ręcznej mężczyzn w Gdańsku

i

Autor: mat. prasowe

Bilety na mecze Mistrzostw Świata Polska-Szwecja 2023 w Gdańsku

Bilety na mecze w Ergo Arenie są jeszcze dostępne. 25 stycznia i 27 stycznia - zostały ostatnie miejsca na te dwie daty. Bilety są oczywiście dostępne w różnych cenach w zależności od kategorii: 99 zł, 159 zł, 199 zł, 299 zł, 399 zł, 499 zł, 1 499 zł.  

Gdzie oglądać MŚ w piłce ręcznej 2023? Transmisja ONLINE i TV

Transmisja MŚ w piłce ręcznej 2023 na żywo będzie dostępna nie tylko w telewizji, ale również w streamingu w najwyższej możliwej jakości. Występy reprezentacji zostaną pokazane na kanałach Telewizji Polskiej. Transmisja meczów Polski pojawi się w TVP Sport oraz w aplikacji i na stronie TVPSPORT.PL. Co ciekawe, w tych miejscach zobaczymy również półfinały, finały i pojedynek o trzecie miejsce bez względu na to, czy znajdą się tam biało-czerwoni. Warto zaznaczyć, że TVP pokaże mecze naszej reprezentacji, ale nie pokaże wszystkich rywalizacji z mistrzostw świata. Prawa do emisji MŚ w piłce ręcznej ma platforma Viaplay i to właśnie tam, po wykupieniu miesięcznej subskrypcji będzie można śledzić resztę państw.

Gdańsk i Ergo Arena "domem" dla polskich szczypiornistów

Dlaczego Gdańsk? Tradycje lokalnego szczypiorniaka sięgają lat 40, kiedy to sekcję piłki ręcznej w mieście stworzył legendarny trener – Leon Wallerand. Pierwsze z 10 mistrzostw Polski gdańszczanie wywalczyli w roku 1966, ale ich złote czasy przypadły na przełom lat 80 i 90, a następnie koniec XX i początek XXI wieku. To właśnie te dwa okresy zgromadziły w Wybrzeżu Gdańsk historyczne talenty polskiej piłki ręcznej i dały klubowej piłce ręcznej w Gdańsku międzynarodowe sukcesy. Reaktywacja gdańskiego Wybrzeża nastąpiła w roku 2010 i zbiegła się w czasie z otwarciem Ergo Areny, gdzie na przestrzeni sezonów lokalni szczypiorniści podejmowali utytułowanych rywali z Płocka czy Kielc.

Szkolenia szczypiornistów w Cetniewie

Swój udział w imprezie ma też pomorskie Cetniewo. Reprezentacja szczypiornistów w ostatnich dniach przebywała na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" we Władysławowie.

Minister Czarnek wprost skomentował doniesienia o "premii" dla piłkarzy: Zasłużyli na pochwałę, ale 30 mln to byłby jednak, przepraszam, ale skandal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE