dd

i

Autor: strazmiejska.gda.pl

Gdańsk: Ambulans dla zwierząt trafił do strażników miejskich

2022-04-11 15:17

Pomoc dla zwierząt będzie szybsza i skuteczniejsza. Ekopatrol gdańskiej Straży Miejskiej otrzymał specjalny ambulans. W pojeździe będą przewożone dzikie i domowe zwierzęta, które potrzebują opieki weterynaryjnej, transportu do lecznicy lub schroniska.

Uroczyste przekazanie ambulansu dla zwierząt odbyło się 9 kwietnia na zieleńcu u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Czarny Dwór w ramach akcji Wiosna w Gdańsku. Jej uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda wnętrze i wyposażenie pojazdu. 

Straż miejska realizuje bardzo dużo akcji informacyjnych, edukacyjnych i proekologicznych. W ramach tej formacji, od niedawna działa Sekcja Ochrony Zwierząt. Dzisiaj jej funkcjonariusze zostaną wyposażeni w specjalny sprzęt, który pomoże im realizować misję ochrony zwierząt. Zdarza się, że spotykamy ranne zwierzęta, czasem widzimy, że dzieje się im krzywda. Właśnie po to jest Sekcja Ochrony Zwierząt – żeby dbać o naszych braci mniejszych, ale także edukować i informować - powiedziała podczas spotkania prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Nowy radiowóz z nadwoziem typu furgon z częścią przystosowaną do transportu zwierząt to najważniejszy element wyposażenia Sekcji. Pozwoli on strażnikom jeszcze skuteczniej pomagać potrzebującym zwierzętom. W pojeździe funkcjonariusze mają do dyspozycji specjalistyczny sprzęt przeznaczony do ich odławiania i transportu, między innymi: transportery różnej wielkości, chwytaki, podbieraki i sieci weterynaryjne, żywołapki, drabinę teleskopową, nosze dla zwierząt, rękawice ochronne i inne.

Część transportowa przystosowana jest do przewozu jednocześnie dwóch zwierząt. Jest również wyposażona w oddzielną klimatyzację, ogrzewanie i specjalne oświetlenie. Dzięki zamontowanej tam kamerze strażnicy mogą kontrolować stan i zachowanie przewożonych zwierząt.

Koszt pojazdu to 287 990 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE