Festiwal Glastonbury 2021 odwołany. Co z Open'erem? "Jesteśmy przygotowani na każdy rozwój sytuacji pandemicznej"

2021-01-22 22:33
Gdyński Opene'er zagrożony? Koronawirus zmusza organizatorów imprez muzycznych do ich odwołania
Autor: PL

Festiwal Glastonbury 2021 odwołany! Największy festiwal muzyczny na świecie nie odbędzie się po raz drugi z powodu epidemii koronawirusa. To pierwsze duże wydarzenie kulturalne, które zostało skasowane w 2021 r. Co z pozostałymi letnimi festiwalami? Czy podobny los spotka gdyński Open'er?

Legendarny festiwal Glastonbury został odwołany. O przełożeniu imprezy organizatorzy poinformowali w oświadczeniu na stronie internetowej. To drugi raz, gdy odwołali imprezę z powodu pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, w 2020 roku z powodu sytuacji epidemiologicznej nie odbyły się też takie festiwale, jak Coachella, Roskilde, Pol’and’Rock Festival oraz Open'er.

Zapytaliśmy organizatora gdyńskiego festiwalu o to, czy rozważa odwołanie tegorocznej edycji Open'era.

Każdego dnia analizujemy sytuację na poziome lokalnym, a także we współpracy z naszymi europejskimi partnerami i europejskimi festiwalami - mówi Ola Krakowska z Działu Komunikacji i Mediów Alter Art. - Mamy przygotowane rozwiązania na każdy możliwy rozwój sytuacji pandemicznej. Na dziś Open’er się odbywa i pracujemy również nad pozostałymi festiwalami. W najbliższych 2 miesiącach będziemy wiedzieli jak rozwija się proces szczepienia i w którym miejscu pandemii jesteśmy. Wtedy będą podejmowane racjonalne decyzje dotyczące tegorocznego lata.

Odwołany koncert Nicka Cave'a w Gliwicach

Na początku grudnia ub.r. poinformowano, że Nick Cave & The Bad Seeds odwołali trasę koncertową, w tym również koncert zaplanowany na 10 maja 2021 r. w Gliwicach.

Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z trwającą pandemią Covid-19 zaplanowana na 2021 rok europejska trasa Nick Cave & The Bad Seeds nie dojdzie do skutku - czytamy w oświadczeniu zespołu. - Skala i złożoność trasy, w połączeniu z ciągłą niepewnością wokół pandemii oznaczają, że pomimo ciężkiej pracy wszystkich zaangażowanych osób, nie możemy zagwarantować, że koncerty na pewno się odbędą. Środki za wszystkie bilety zostaną zwrócone. W celu uzyskania informacji na temat zwrotów, prosimy o kontakt z punktami zakupów. Nadal pracujemy nad alternatywnymi planami na 2021 i 2022 rok i chcielibyśmy, aby wszyscy posiadacze biletów pierwsi dowiedzieli się o nowych koncertach.

Zwrot pieniędzy za bilety albo voucher

Posiadacze biletów mogą otrzymać zwrot pieniędzy lub voucher.

Zwrot środków nastąpi w takiej samej formie, w jakiej opłacono zamówienie, w terminie 180 dni - informuje Alter Art.

Z kolei voucher można wykorzystać na inne wydarzenia organizowane przez Alter Art.

"Czekają na Ciebie wyjątkowe koncerty, widowiska i festiwale (m.in. Open'er Festival, Orange Warsaw Festival czy Kraków Live Festival) organizowane przez Alter Art. Jako posiadacz vouchera, po wybraniu odpowiedniej opcji na swoim koncie, zyskasz pierwszeństwo zakupu biletów w AlterSklepie w ramach specjalnej przedsprzedaży na organizowane przez nas wydarzenia.Voucher o wartości Twojego zamówienia będzie aktywny przez 365 dni od daty anulowanego koncertu - czytamy na stronie Alter Art."

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE