ferie

i

Autor: mat. pras.

Ferie w Gdańsku? Nie będą nudne! Miasto przygotowało zimową ofertę dla najmłodszych

2022-01-21 15:55

Ponad 4,5 tys. uczniów szkół podstawowych będzie mogło wziąć udział w 5-dniowych turnusach na terenie placówki. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne, najmłodsi będą mogli uczęszczać wyłącznie do szkół, w których uczą się na co dzień. W ofercie na ferie przygotowanej przez miejskie instytucje m.in. zajęcia na pływalni, warsztaty w Muzeum Bursztynu czy półkolonie sportowe.

Ofertę na ferie przygotowały wszystkie gdańskie szkoły podstawowe oraz 6 szkół specjalnych. 5-dniowy turnus odbywać się będzie w terminie 14-18 lutego lub 21-25 lutego. W 54 placówkach opieka świadczona będzie przez 8 godzin dziennie, w 17 przez 10 godzin. Łącznie z tej oferty będzie mogło skorzystać 285 grup. Według wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, grupy uczniów klas I-III mogą liczyć maksymalnie 15 osób, natomiast IV-VIII 20 osób.

Na czas ferii zaplanowano wyjścia do muzeum, parku naukowo-technologicznego, zajęcia sportowe, warsztaty tematyczne czy zabawy integrujące. Odbywać się będą także zajęcia komputerowe, przyrodnicze, rekreacyjno-ruchowe, artystyczne, sportowe, plastyczne, wokalne czy językowe. Nie zabraknie również gier i zabaw ruchowych na terenie szkoły oraz terenach przyszkolnych czy gier planszowych. Szczegóły dotyczące poszczególnej oferty danej szkoły dostępne będą na stronach internetowych placówek.

Swoje oferty zajęć przegotowały też placówki kulturalne, w tym Opera Bałtycka, Teatr Miniatura i Teatr Szekspirowski, Hevelianum czy Muzeum Gdańska. Z kolei Gdański Ośrodek Sportu stawia na naukę żeglowania i zajęcia na basenach. A ferie w województwie pomorskim potrwają od 14 do 27 lutego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE