Estakada Kwiatkowskiego – połączenie rowerowe: Projektant poszukiwany po raz kolejny!

2021-09-24 10:56
Estakada Kwiatkowskiego – połączenie rowerowe: Projektant poszukiwany po raz kolejny!
Autor: gdynia.pl

Gdynia po raz drugi szuka projektantów inwestycji pn. „Estakada Kwiatkowskiego połączenie rowerowe z dzielnicami północnymi”. Na oferty potencjalnych wykonawców dokumentacji projektowo-kosztorysowej i sprawowania nadzoru autorskiego dla tego zadania.

W pierwszym postępowaniu przetargowym złożona została jedna oferta na kwotę 789 445,00 zł brutto, która prawie dwukrotnie przekraczała zakładany budżet. Po analizie, zdecydowano o ponowieniu przetargu.

"Nowe połączenie rowerowe z północnymi dzielnicami naszego miasta to ważna inwestycja w infrastrukturę rowerową Gdyni. Aby usprawnić komunikację rowerową po mieście, stale rozbudowujemy, a także planujemy sieć dróg dla jednośladów, to istotny element zrównoważonego transportu. Mam nadzieję, że uda nam się sprawnie wyłonić projektanta dla tej inwestycji"

– mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zakresem prac projektowych inwestycji objęty jest odcinek ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego po stronie zachodniej, od ul. Morskiej do okolic węzła drogowego na wysokości ul. Janka Wiśniewskiego. W okolicy ul. Janka Wiśniewskiego przewidziana jest lokalizacja budowy rampy zjazdowej, sprowadzającej ruch rowerowy z estakady na poziom terenu do istniejącej drogi rowerowej w tym rejonie. W ramach projektu ma znaleźć się także m.in. oświetlenie przejazdów rowerowych i przejść dla pieszych, system oznaczeń fakturowych oraz miejsca odpoczynku wg. Standardów Dostępności dla miasta Gdyni.

Potencjalny projektant będzie miał za zadanie wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem kompletu uzgodnień, wykonanie jednorazowej aktualizacji kosztorysów inwestorskich oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. Okres wykonania ww. zakresu prac projektowych nie może być dłuższy niż 50 tygodni od daty podpisania umowy.

Oferty należy złożyć za pomocą platformy zakupowej UM, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 06.10.2021 r., do godz. 10:00.

Najdziwniejsze kontuzje piłkarzy. Nie uwierzysz w te absurdalne historie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE