English Camp dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej: Za nami już kolejna edycja!

2021-08-10 13:35
English Camp dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej: Za nami już kolejna edycja!
Autor: mat pras

English Camp to charytatywny projekt, organizowany dwa razy w roku z inicjatywy gdańskiego oddziału Project Management Institute (PMI). Głównym celem projektu jest umożliwienie dzieciom z domów dziecka czy rodzin zastępczych uczestnictwa w zajęciach języka angielskiego.

Oprócz zajęć z wykwalifikowanymi lektorami, dzieci biorą udział w licznych grach, zabawach i zajęciach z wolontariuszami, których celem jest wzmocnienie ich wiary we własne możliwości, poprawienie umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz obniżenie poziomu agresji.

"Program wydarzenia jest tak skonstruowany, by poza wartością edukacyjną dostarczyć dzieciom rozrywek sportowych, kulturoznawczych oraz proekologicznych. Czyni to projekt jeszcze bardziej atrakcyjnym, co potwierdza coroczne duże zainteresowanie Ośrodków pracujących z młodzieżą"

- opisują swoje dokonania organizatorzy projektu. 

Inicjatywa English Camp trwa nieprzerwanie od ponad 27 edycji, w tym 17 letnich i 10 zimowych. Projektem zostało już objętych ponad 900 dzieci z Pomorza. Choć początki wyglądały zupełnie inaczej. Pierwsza letnia edycja tej inicjatywy odbyła się w 2004 roku, w 2010 roku dołączono do niej także edycję zimową. Jednorazowo grupa ok. 35 dzieci w wieku 9-14 lat, pochodząca z terenu województwa pomorskiego, ma szansę na wzięcie udziału w obozie.

English Camp dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej: Piękna idea!

"Dzieci są naszą przyszłością. Naszym celem jest uczynić tę przyszłość lepszą, pozwalając im poszerzać swoja wiedzę i trochę lepiej poznać otaczający świat, zarówno ten tuż za oknem, jak i ten odleglejszy świat innych kultur i narodowości" - czytamy na stronie english-camp.pl

Ruszyli! 78 Tour de Pologne. Największy w Polsce wyścig kolarski zaczął się w tym roku na Placu Zamkowym w Lublinie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE