Elektryczne minibusy będą kursować po Gdańsku Głównym

2021-09-28 20:00
Minibus elektryczny
Autor: mat. prasowe

W Gdańsku pojawią się trzy minibusy elektryczne. Przypomnijmy, miesiąc temu do przetargu na zakup pojazdów stanęła tylko jedna firma. Zaproponowana przez nią kwota niemal pięciu milionów złotych przewyższała budżet spółki GAiT prawie o dwa miliony. Mimo to minibusy zostaną zakupione.

- Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozstrzygnęła właśnie przetarg na dostawę trzech autobusów typu mini, zasilanych energią elektryczną. Nowe, elektryczne pojazdy obsługiwać będą obszary starego i głównego miasta. Wraz z nowymi autobusami dostarczone zostaną trzy ładowarki elektryczne do zasilania w prąd akumulatorów trakcyjnych. Pojazdy ładowane będą na terenie zajezdni autobusowej - mówi Anna Dobrowolska, rzeczniczka GAiT.

Zasięg każdego z minibusów na jednym ładowaniu wynosić będzie 210 kilometrów. Na pokładzie pojazdu znajdzie się miejsce dla 22 pasażerów, z czego 10 podróżować będzie na miejscach siedzących, a 12 na stojąco.

- Pojazdy przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych i osób podróżujących z wózkami dziecięcymi. Do dyspozycji pasażerów będą wygodne, ergonomiczne fotele. Pojazdy wyposażone będą także w systemy monitoringu i klimatyzacji o wydajności zapewniającej komfort podróżowania nawet w upalne dni, z uwzględnieniem specyfiki komunikacji miejskiej, to jest częstego otwierania drzwi - dodaje Dobrowolska.

Minibusy na ulice Gdańska wyjadą wiosną przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE