Elastyczne mieszkania w Gdańsku. Zmieścisz w nich siłownię i stanowisko pracy

2021-01-11 6:30 Artykuł sponsorowany

Szukasz mieszkania, w którym bez problemu połączysz życie prywatne z zawodowym? A może potrzebujesz dodatkowych czterech ścian na domową siłownię? Elastyczne powierzchnie pozwalające na wygospodarowanie miejsca na dodatkowy pokój znajdziesz m.in. w gdańskim Centralparku. Sprawdź szczegóły!

Home office to jedno ze sformułowań, które w 2020 roku nieoczekiwanie zrobiły zawrotną karierę. Zdalna praca z domu stała się dla pracodawców, ale też dla ich pracowników nie lada wyzwaniem. W końcu zaaranżowanie idealnego stanowiska pracy w mieszkaniu w wielu przypadkach graniczy z cudem. Zwłaszcza gdy w mieszkaniu odbywa się równocześnie zdalna nauka naszych dzieci, a te - jak wiemy - miewają swoje nagłe potrzeby i kaprysy.

Wiele funkcji do spełnienia

Mimo niedogodności związanych z pracą zdalną, z których część tak naprawdę jest do pokonania, możliwość częściowej pracy z domu zdobywa coraz większe grono zwolenników. Dla pracodawcy to z pewnością obniżenie kosztów, a dla pracowników większa elastyczność w zakresie wyboru godzin pracy i miejsca, z którego ją wykonują. Oznacza to, że wygodne miejsce do pracy staje się stopniowo domowym „must have”. Ale rozszerzone zastosowanie mieszkania to już nie tylko osobiste biuro. W nowej rzeczywistości coraz częściej mieszkanie pełni również rolę prywatnej siłowni, szkoły jogi, sali kinowej, pracowni, stanowiska gamingowego, sali terapeutycznej, a nawet kaplicy… na czas nabożeństwa online.

Nowe obyczaje szybko pociągnęły za sobą zmiany na rynku nieruchomości. Mieszkania muszą teraz pełnić więcej funkcji, przez co zmieniły się priorytety towarzyszące ich poszukiwaniu. Dotyczy to zarówno zakupu na własne potrzeby, jak i w celach inwestycyjnych. Preferowane są mieszkania, w których można wydzielić więcej pomieszczeń – niekoniecznie o większej powierzchni, za to elastycznej i funkcjonalnie zaprojektowanej, obowiązkowo z balkonem i dającym oddech widokiem. Większą uwagę zwracamy też na bliskość zielonych terenów rekreacyjnych, jak i na to, czy na osiedlu przewidziano przestrzeń dla spędzania wolnego czasu. Obecność lokali usługowych, sklepów czy paczkomatów blisko adresu zamieszkania ma obecnie jeszcze większe znaczenie.

Gdańsk. Centralpark. Przykładowy rozkład 4-pokojowego mieszkania
Autor: Materiały promocyjne Gdańsk. Centralpark. Przykładowy rozkład 4-pokojowego mieszkania

Dodatkowy pokój - i masz spokój

Właśnie takie lokalizacje cieszą się dziś największym zainteresowaniem. Przykładem wartym uwagi są apartamentowce Centralpark przy ul. Rakoczego w Gdańsku, realizowane przez Grupę Inwestycyjną Hossa SA. Oferta obejmuje mieszkania, których charakterystyka, metraż i liczba pokoi idealnie spełniają wymóg wielofunkcyjności. Przykładowo - dodatkowy, czwarty pokój w 70-metrowym mieszkaniu może w godzinach 8-16 pełnić rolę zacisznego gabinetu do pracy, by następnie przeistoczyć się w przestrzeń do samorozwoju, rozrywek i hobby. Podobną elastycznością cechują się również mniejsze lokale w tej inwestycji, o czym można się przekonać na stronie internetowej dewelopera.

Najbliższa okolica nabiera znaczenia

Co oczywiste, nie wszystkie sfery życia możemy i powinniśmy zamykać w czterech ścianach, dlatego niepodważalnym atutem Centralparku jest dogodna lokalizacja na Wyspie Piecewskiej, górującej nad Jaśkową Doliną. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzeba do komfortowego życia, w tym atrakcyjne tereny zielone - wewnątrz kompleksu mieszkalnego znajduje się kameralny park ze starodrzewem i ogrodzonym placem zabaw dla dzieci, z kolei na dłuższe spacery i wycieczki idealnie nadaje się położony nieopodal Park Leśny Jaśkowej Doliny.

Szkoły, przedszkola, restauracje, salony urody oraz sklepy spożywcze znajdują się w zasięgu krótkiego spaceru. Z Centralparku blisko też do najważniejszych punktów na mapie Gdańska – w kilka minut dojechać można do tętniącego życiem Wrzeszcza, a w ciągu kilkunastu do parku nadmorskiego, jak i do Śródmieścia. Co istotne, możemy też sprawnie przemieścić się tam na jednośladzie – w sąsiedztwie apartamentowców przebiega wiele tras rowerowych, umożliwiających szybką, całkowicie ekologiczną komunikację.

Artykuł sponsorowany