Wykombinuj Most

i

Autor: Dominika Bakura

Dziewięć brystoli i dwie tubki kleju. Za nami Ogólnopolski Konkurs Konstruktorski "wyKOMBinuj mOst 2022"

2022-04-29 14:20

Tu konstrukcje z kartek papieru mogą wytrzymać naprawdę spore obciążenie. Na Politechnice Gdańskiej odbyła się 15. edycja konkursu – „WyKOMBinuj mOst”. W ramach wydarzenia - w ciągu siedmiu godzin studenci musieli wykonać przęsła mostów. By je zbudować - mogli skorzystać wyłącznie z dziewięciu brystoli i dwóch tubek kleju.

- Trzeba to sobie bardzo dobrze zaplanować. I najlepiej wykorzystać wszystkie materiały - mówią studentki białostockiej Politechniki.

Ogólnopolski Konkurs Konstruktorski „WyKOMBinuj mOst 2022” organizowany przez Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO z Politechniki Gdańskiej odbył się już po raz piętnasty. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów uczelni technicznych, osób ze środowiska naukowego oraz największe firmy budowlane w kraju, które wspierają inicjatywę.

- Są z nami studenci z całego kraju. Tutaj ograniczają ich tylko materiały, czas na wykonanie pracy i własna wyobraźnia - mówi Kamila Gappa, jedna z organizatorek konkursu.

Konkurs ma na celu kształtowanie zdolności projektowo-analitycznych i rozwijanie umiejętności kierowania projektem w ograniczonych warunkach oraz pod presją czasu, ponieważ na wykonanie przęsła mostowego uczestnicy mają zaledwie 7 godzin. ,,wyKOMBinuj mOst” jest znakomitym doświadczeniem, które z pewnością będzie przydatne w przyszłej praktyce zawodowej.

- To taka szkoła życia przed tym, co czeka na nas w prawdziwej pracy. Tam też będziemy musieli przygotować projekt, sprawdzić nośność i masę konstrukcji. Musimy działać w zespole – konkluduje student Politechniki Rzeszowskiej. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE