Dzień dziecka w Trójmieście. Co będzie się działo w Gdańsku, a co w Gdyni?

2022-06-01 11:18
Dzień Dziecka
Autor: Materiały prasowe Dzień Dziecka

Tego dnia rządzić będą najmłodsi. W najbliższą środę wypada dzień dziecka. W Gdańsku na milusińskich czekać będzie szereg atrakcji przygotowanych między innymi przez Muzeum Gdańska, Muzeum Bursztynu czy Teatr Szekspirowski. A to dopiero początek długiej listy.

- O 17:00 w Parku Oruńskim odbędą się warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci w wieku 10-13 lat. W Domu Sztuki przy Stryjewskiego 25 odbędzie się Taneczny Dzień Dziecka z zespołem Blitzz, a wstęp dla wszystkich dzieci jest darmowy. Przez cały dzień dziecka Wojewódzka Miejska Biblioteka w Gdańsku zaprasza do swoich filii. W planach między innymi warsztaty z wykorzystaniem robotów edukacyjnych, zajęcia plastyczne czy karaoke - wymienia Patryk Rosiński z urzędu miasta

W Gdyni już w środę warto odwiedzić Centrum Nauki Experyment, gdzie pojawią się wielkie bańki, eksplozje czy tworzenie farb. Główny festyn miejski odbędzie się w sobotę 4 czerwca w godzinach 11:00-16:00.

- Impreza będzie pod hasłem "Podróż dookoła świata". Odbędzie się w nowym miejscu, w Parku Kolibki w Orłowie. Nie zabraknie na pewno zieleni, bliskości morza i wspaniałych zabaw, które przygotują animatorzy Bałtyckiego Teatru Różnorodności. Zaplanowane są różnorodne zajęcia warsztatowe, gry i zabawy sportowe czy oczywiście zabawki dmuchane - mówi Justyna Śliwicka z biura prezydenta.

Kolejne pikniki rodzinne odbędą się jeszcze w niedzielę 5 czerwca - na Wyspie Sobieszewskiej i Aniołkach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE