Dźgnął nożem 17-latka; dziś usłyszał zarzuty. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności

2021-02-23 7:07 Dominika Bakura
23-latek DŹGNĄŁ swojego kolegę nożem kuchennym! Dramat w Środzie Śląskiej
Autor: pixabay.com 23-latek DŹGNĄŁ swojego kolegę nożem kuchennym! Dramat w Środzie Śląskiej

Zabójstwa, spowodowania obrażeń ciała i naruszenia nietykalności cielesnej. Takie zarzuty usłyszał dziś Piotr R. - 30-latek, który sobotniej nocy wtargnął na imprezę jaka odbywała się w miejscowości Mądrzechowo. Mężczyzna po krótkiej sprzeczce - dźgnął nożem 17-latka i jego kolegę. Chłopak nie przeżył; drugi z poszkodowanych jest w ciężkim stanie.

Do tragedii doszło w sobotę po godz. 21 w Mądrzechowie. W wyniku sprzeczki - dwie osoby zostały dźgnięte nożem. Jedna z nich - nie przeżyła.

– Na miejsce zostali skierowani policjanci. Jak ustaliliśmy, podczas awantury jeden z jej uczestników ugodził nożem 17-latka. Drugi z pokrzywdzonych trafił do szpitala – mówił w niedzielny poranek kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Sprawca - 30-letni mieszkaniec Rumii został zatrzymany na miejscu. W poniedziałek odbyło się jego przesłuchanie.

– Mężczyzna nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Nie odniósł się do nich, bowiem jak twierdzi, nie pamięta tego zdarzenia - mówi Ryszard Krzemianowski z Prokuratury Rejonowej w Bytowie. – Skierowany został wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy do tutejszego sądu – dodaje Krzemianowski.

Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.