autobus

i

Autor: Ola Szocik

Druga, a dla uprawnionych - trzecia dawka. Szczepibus nadal kursuje do gdańskich szkół. Zainteresowanie jest jednak niewielkie

2021-10-04 17:04

Gdański szczepibus od 3 tygodni kursuje od szkoły do szkoły. Jego wyniki... nie powalają jednak na kolana. Od 13 do 30 września ze szczepionek podawanych w pojeździe skorzystało zaledwie 185 uczniów i 82 dorosłych. Przypomnijmy, że w poniedziałek, 4 października, rozpoczęło się też podawanie drugich dawek, a dla osób uprawnionych - trzeciej dawki szczepionki.

Od 13 do 30 września ze szczepionek podawanych w Mobilnym Punkcie Szczepień skorzystało zaledwie 185 uczniów i 82 dorosłych. - Analizując te dane, wydaje się, że w tym czasie mogło zaszczepić się więcej osób. Należy te liczby zestawić z inną daną. Na koniec września w Gdańsku mamy zaszczepionych 55% osób w przedziale wiekowym 12-19 lat. Jako samorząd podjęliśmy dobrą decyzję, bo nawet dla tych nieco ponad 250 osób warto było ten autobus uruchomić. Każda zaszczepiona osoba, to gwarancja tego, że będziemy mogli normalnie żyć. Dlatego kontynuujemy ten program i zapraszamy wszystkich do korzystania z Mobilnego Punktu Szczepień - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

W Objazdowym Punkcie Szczepień możliwe jest zaszczepienie przeciw COVID-19 uczniów w wieku od 12 do 17 roku życia dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech, natomiast wszystkie osoby powyżej 17 roku życia mogą skorzystać zarówno z tej pierwszej propozycji, jak i jednodawkowej szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. 

Choć program skierowany jest przede wszystkim do uczniów i uczennic gdańskich szkół, to z usług Objazdowego Punktu Szczepień skorzystać może każda osoba, która pojawi się na terenie jego stacjonowania i wyrazi chęć przyjęcia szczepionki bez względu na wiek oraz narodowość.

Szczegółowy harmonogram miejsc, w których od 4 do 21 października możliwe będzie zaszczepienie się, dostępny jest TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE