Gdańsk Główny Dworzec

i

Autor: Gdańsk.pl

Dopiero w okolicach maja ma zakończyć się remont dworca PKP Gdańsk Główny. Kolejne opóźnienia przy remoncie

2022-10-26 18:07

Przebudowa dworca PKP Gdańsk Główny trwa już od września 2019 roku. Pierwotnie miała zakończyć się pod koniec 2021 roku. Teraz wiemy, że planowanym terminem zakończenia prac jest kwiecień, lub maj 2023. Przyczyną tak dużych opóźnień mają być niezbędne dodatkowe prace konstrukcyjne.

Kiedy we wrześniu 2019 roku rozpoczął się remont, nikt nie spodziewał się że będzie on trwał ponad dwa lata. Teraz najprawdopodobniej zakończy się na przełomie kwietnia lub, maja. Jednak patrząc na mnogość problemów te inwestycji, ciężko zakładać, że ten termin jest realny.  

Do końca roku planujemy zakończyć prace budowlane związane z przebudową dworca Gdańsk Główny, natomiast z początkiem roku rozpoczniemy rozruchy urządzeń i instalacji w budynku, a także procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Równolegle do tego procesu będziemy prowadzić działania mające na celu koordynację wprowadzania najemców na dworzec. 

Mówi Bartosz Sarna z PKP

Na zewnątrz budynku również trwają pracę. Renowacja elewacji wraz z elementami architektonicznymi została już zakończona, do tego wykonano nowe poszycie dachowe i zamontowano stolarkę okienną.  Wewnątrz dworca zostały do wykonania prace wykończeniowe i instalacyjne. Ciągle trwają prace związane z odtworzeniem historycznego wyglądu holu. Chodzi tu przede wszystkim o malowanie ścian, montaż detali architektonicznych, a także układanie posadzki. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE