Śniadanie

i

Autor: pixabay.com

zdrowie

Dodaj ten składnik do śniadania. Ta odżywcza bomba pomoże Ci spalić kalorie!

2023-10-03 15:47

Śniadanie do podstawa naszego dnia i najważniejszy posiłek. Bez niego często jesteśmy bez energii, senni i mało wydolni. Do jajecznicy czy gorących tostów warto dodać składnik, który jest dostępny w prawie każdym sklepie pożywczym. Ta odżywcza bomba pozwoli spalić kalorie!

Śniadanie. Bez tego ani rusz!

Tego chyba nikomu tłumaczyć nie  trzeba - śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Powinno być odpowiednio tak dobrane, aby dostarczyć nam wszystkich niezbędnych składników na cały poranek. Warto jednak dodać do porannej owsianki czy jajecznicy... kurkumy! To naprawdę konkretna bomba odżywcza! 

Kurkuma. Właściwości i zastosowanie

Jak pisze poradnikzdrowie.pl, kurkuma to przyprawa, której właściwości od dawna wykorzystuje się w zarówno w kuchni, jak i tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Kurkuma znalazła zastosowanie m.in. w łagodzeniu bólu miesiączkowego, dolegliwościach żołądkowych i leczeniu trudno gojących się ran i blizn.

Kurkuma. Do jakich potraw ją dodać?

Jak wylicza poradnik, mielona kurkuma to doskonały dodatek do potraw duszonych, zup i ryżu. Nada charakterystyczny smak rosołowi, potrawom z drobiu, ryb i owoców morza. Jednak należy uważać z ilością tej przyprawy. Jeśli przesadzimy, danie może stać się gorzkie.

Te zachowania turystów denerwują najbardziej [GALERIA]  

Pomorskie: poszukiwanie bursztynu w Rewie