Dni otwarte Toyota Gazoo Racing w Toyota Carter Gdańsk. Do wygrania przejazd wyścigową Toyotą GR Supra GT4!

2021-06-12 7:00 Artykuł sponsorowany

Kochasz samochody? W takim razie musisz koniecznie odwiedzić salon Toyota Carter Gdańsk. Podczas czerwcowych dni otwartych Toyota Gazoo Racing będziesz miał niepowtarzalną okazję do bliższego zapoznania się z najbardziej usportowionymi wersjami najnowszych modeli Toyoty, oznaczonych kryptonimem „GR”. Sprawdź szczegóły!

Dni otwarte Toyota Gazoo Racing w Toyota Carter Gdańsk

Dni otwarte Toyota Gazoo Racing odbędą się w dniach 14-19 czerwca w salonie Toyota Carter Gdańsk przy alei Grunwaldzkiej 260. Dla prawdziwych miłośników motoryzacji to świetna okazja do przyjrzenia się nieco bliżej usportowionym samochodom marki Toyota, kryjącym się pod kryptonimem „GR”.

Linia „GR” to samochody, w których zastosowano stylistykę, technologię i rozwiązania rodem z rajdów i torów wyścigowych. Okrętami flagowymi „GR” są: gwiazda światowych rajdów – Toyota GR Yaris i torowa GR Supra GT4.

Do wygrania przejazd wyścigową Toyotą GR Supra GT4!

Grupa Chodzeń, w której skład wchodzi Toyota Carter Gdańsk, przygotowała dla swoich fanów na Facebooku specjalny konkurs. Jego zwycięzca podczas Gazoo Racing Day z Grupą Chodzeń będzie mógł jako pasażer przejechać się po torze Toyotą GR Supra GT4. Wystarczy wziąć udział w konkursie, który pojawi się 14 czerwca na profilu FB Toyota Carter Gdańsk, i odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego właśnie Ty powinieneś przejechać się wyścigową Toyotą Supra GT4?”. Warto!

Toyota GR Supra GT4 została opracowana przez Toyota Motorsport GmbH (TMG) i przeszła intensywny program testowy. Od początku 2019 roku auto pokonało 12 tys. km po najbardziej wymagających torach w całej Europie. Głównym kierowcą testowym był Stéphane Ortelli, zwycięzca wyścigu Le Mans 24h w 1998 roku.

Zwycięzca konkursu będzie miał szansę wykonania „hot lap” na torze Pszczółki przy współudziale kierowcy nowego teamu Chodzeń, biorącego w tym sezonie udział w międzynarodowej rywalizacji rajdu w kategorii GT4.

Pod maską Toyoty GR Supra GT4 kryje się 3-litrowy, 6-cylindrowy rzędowy silnik o mocy 430 KM mocy. Auto wyposażone jest też w 7-biegową, sportową automatyczną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy służącymi do zmiany przełożeń, mechanizm różnicowy osi tylnej o ograniczonym poślizgu oraz sportowe zawieszenie i układ wydechowy.

Duet Piotr i Antoni Chodzeń powrócili do GT4 European Series z nowym samochodem Toyota Supra GT4
Autor: Materiały promocyjne

Grupa Chodzeń - sukcesy w sporcie i biznesie

Sukcesy rodzinnego teamu Piotr Chodzeń/Antoni Chodzeń w wyścigach GT to kontynuacja wieloletnich startów Piotra Chodzenia w wyścigach i rajdach samochodowych, których geneza sięga lat 90 – tych XX wieku. To także skuteczne połączenie motosportu z rozbudową rodzinnego biznesu. Dziś Chodzeń Team ma silne oparcie w jednej z najdynamiczniejszych grup dealerskich i plasuje się w czołówce rodzimych biznesów motoryzacyjnych.

Czołowa grupa dealerska

Grupa Dealerska Chodzeń, zajęła wysokie, 17 miejsce listy TOP 50 za rok 2020, opublikowanej przez Miesięcznik Dealer. Łączna sprzedaż grupy to 4487 pojazdów. Głównie marki Toyota i Lexus. Początki grupy Chodzeń to rodzinne przedsiębiorstwo, założone w 1976 roku, będące zakładem powypadkowych napraw blacharsko-lakierniczych. Później powstał serwis mechaniczny. Wydarzeniem przełomowym w działalności firmy było podpisanie w 1986 roku jednej z pierwszych w Polsce autoryzacji na prowadzenie usług serwisowych Toyoty, a już w 1991 roku, wraz z powstaniem Toyoty Motor Poland, firma Chodzeń stała się autoryzowaną stacją dealerską. Dziś spółka Chodzeń to pięć obiektów dealerskich w Polsce: 1. Od 1986 r. Toyota Chodzeń w Piasecznie, 2. Od 2007 r Toyota Chodzeń w Warszawie, 3. Od 2009 r. Lexus Warszawa – Puławska, 4. Toyota Carter – Gdańsk, w strukturach spółki od 2010 r. oraz 5. Maserati w Piasecznie od 2013 r.

Duet Piotr i Antoni Chodzeń powrócili do GT4 European Series z nowym samochodem Toyota Supra GT4
Autor: Materiały promocyjne

Toyota Carter Gdańsk - trójmiejski diament w portfolio grupy

Toyota Carter Gdańsk to najstarszy autoryzowany dealer w sieci Toyoty w Polsce. Obok dotychczasowej nieustannie modernizowanej, śródmiejskiej siedziby przy alei Grunwaldzkiej 260 w Gdańsku, już niedługo firma dysponować będzie nowoczesnym, dużym obiektem w dzielnicy Gdańsk Kowale.

Obok modeli z regularnej linii marki Toyota oraz Lexus, Carter Gdańsk dynamicznie wchodzi w nową niszę, którą są usportowione modele Toyoty Gazoo Racing. Od początku roku bramy salonu opuszczają między innymi ogniste rajdowe Toyoty GR Yaris i GR Supra oraz modele C-HR GR Sport i Corolla GR Sport.

Rajdowy samochód na codzienne drogi

Nie ma obecnie na rynku samochodu bliższego profesjonalnym pojazdom, biorącym udział w rajdach. Od standardowego modelu Toyoty Yaris, model GR Yaris jest o 55 mm dłuższy i o 60 mm szerszy. Za sportowe osiągi odpowiada wyczynowe zawieszenie, napęd na dwie osie, 261 KM i 5,5 sekundy do 100 km/h. Samochód zbudowano pod przepisy WRC, które nie dopuszczają żadnych zmian. Dodano też elementy aerodynamiczne niedostępne w wersji drogowej.

Toyota GR Yaris
Autor: mat. partnera Toyota GR Yaris

Odwiedź salon Toyota Carter Gdańsk

Zapraszamy do odwiedzenia salonu Toyota Carter Gdańsk przy alei Grunwaldzkiej 260 oraz zajrzenia na oficjalną stronę internetową dostępną pod adresem: https://www.carter.pl/

Artykuł sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE