Autor: Lechia Gdańsk

piłka nożna

David Badia odchodzi z Lechii Gdańsk. Klub jest bez trenera

2023-05-29 9:41

Po meczu Lechia Gdańsk-Piast Gliwice, David Badia poinformował, że nie będzie dłużej trenerem gdańskiego klubu. Badia tę funkcję pełnił od marca 2023 roku.

Mecz Lechia Gdańsk-Piast Gliwice

W sobotę (27 maja) w Gliwicach na murawie spotkali się piłkarze Lechii i Piasta. Goście w 30. minucie strzelili bramkę i prowadzili do końca spotkania.

Race na boisku podczas meczu. Koniec spotkania i oświadczenie Lechii

W drugiej połowie z trybuny zajmowanej przez sympatyków Lechii poleciały na boisko race. Sędzia Marcin Kochanek przerwał mecz, nakazał zawodnikom zejście do szatni, ale po wznowieniu gry sytuacja z racami się powtórzyła. Efektem tego zachowania fanów przyjezdnych było przedwczesne zakończenie meczu. Spotkanie skończyło się w 79. minucie.

Gdański klub w oświadczeniu potępił zachowanie kibiców.

David Badia odchodzi z Lechii

To jednak nie koniec emocji dla gdańskich kibiców. Na konferencji po spotkaniu w Gliwicach, trener Lechii poinformował, że nie będzie trenerem Lechii Gdańsk w przyszłym sezonie.

Dałem z siebie wszystko. Nauczyłem się bardzo dużo przez ostatnie dwa miesiące. Było to pozytywne doświadczenie

- cytuję Badię portal sportowefakty.wp.pl.

Lechia Gdańsk a Ekstraklasa

Hiszpański szkoleniowiec w gdańskim klubie pojawił się w marcu. Jego priorytetem było utrzymanie Lechii w Ekstraklasie. Niestety, nie udało mu się tego uczynić.

W 31. kolejce gdańscy piłkarze przegrali z Zagłębiem Lublin 1:3. To ostatecznie przypieczętowało wyjście Lechii z Ekstraklasy.

David Badia w Lechii Gdańsk

Dotychczasowy trener Lechii poprowadził klub w 8 spotkaniach. Zaliczył tylko jedno zwycięstwo - z Legią Warszawa. Ponadto odnotował 5 przegranych i 2 remisy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Piłkarz Legii uderzył trzech rywali w twarz! Ostre komentarze po finale Pucharu Polski