Szczepienia przeciw COVID-19: 2,7 mln zaszczepionych. Minister Zdrowia podał WAŻNE DANE

i

Autor: Pixabay/KitzD66

Darmowy dowóz na szczepienia. Oferta od sopockich taksówkarzy

2021-02-25 7:19

Na szczepienie sopocki senior pojedzie... jak król! Taksówkarze ze zrzeszenia Sopot Taxi oferują osobom powyżej 70. roku życia darmowy transport do punktów szczepień. By z skorzystać z tej oferty wystarczy zadzwonić pod numer: 191 96.

– W akcji bierze udział 50 taksówek zrzeszonych w naszej firmie. Akcja skierowana jest do seniorów 70+ i będzie trwała do końca marca. To taki ukłon w stronę starszych osób, bowiem teraz, w dobie zamkniętych hoteli, restauracji, to oni stanowią naszą główną klientele – mówi Dominik Bianga, inicjator akcji.

Taksówkarze w przyszłości planują swoją ofertę rozszerzyć o inne grupy wiekowe lub zawodowe. – Chcemy pomóc w dowozie do sopockich punktów szczepień. Możliwe, że więcej osób będzie mogło skorzystać z naszych taksówek – dodaje Bianga.

Pomysł taksówkarzy doceniają seniorzy.

– Ja to bym wolał, żeby mnie taki wóz strażacki zawiózł na szczepienie! Ale taksówka też brzmi dobrze – mówi sopocianin, który zamierza skorzystać z oferty. – Ja chodzę o lasce. Co prawda jestem już po szczepieniu, ale gdybym wiedział, że jest taka akcja, na pewno bym zadzwonił i zamówił taką taksówkę – dodaje inny mężczyzna.

Darmowy transport do punktów szczepień oferują także samorządy. Przeznaczony jest on dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE