Czy z powodu koronawirusa wzrosła liczba zgonów? Statystyki zaskakują!

2020-05-05 11:57
Szpital lekarz
Autor: Pixabay

Czy epidemia koronawirusa wpłynęła na wzrost ilości zgonów w Polsce? Statystyki, do których dotarała redakcja ESKA.pl, są w tym zakresie zaskakujące. Okazuje się, że liczba osób zmarłych nie wzrosła, a spadła w stosunku do ubiegłych lat.

Wspominane dane Ministerstwa Cyfryzacji wskazują, że w kwietniu 2020 roku zmarło mniej Polaków niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym i dwa lata temu. Zgodnie z danymi BUSC liczba zgonów w kwietniu w 2 ostatnich latach i bieżącym roku wynosiła odpowiednio:

  • kwiecień 2018 – 34 639
  • kwiecień 2019 – 33 613
  • kwiecień 2020 – 33 104

Z powyższych danych można więc wyciągnąć prosty wniosek - liczba zgonów spadła pomimo epidemii!

Z czego wynika taka rozbieżność?

Czy taki zaskakujący wynik to efekt dobrego radzenia sobie z epidemią przez polski rząd i społeczeństwo? Prof. Krzysztof Simon podkreśla, że liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce jest zaniżona i w rzeczywistości jest większa, niż podają oficjalne dane. Mniejsza liczba zgonów jest dobrą informacją, ale nie powinniśmy jej bezpośrednio łączyć z epidemią koronawirusa.

COŚ DOBREGO #016
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE