Depresja

i

Autor: Holger Langmaier / CC0 / pixabay.com

quiz

Czy powinieneś pójść na terapię? Te pytania pomogą ci poznać odpowiedź! [QUIZ]

2023-11-27 8:31

W przestrzeni publicznej coraz więcej mówi się o terapiach u psychologa czy psychoterapeuty. Kiedyś wielu uważało to za powód do wstydu. Dziś celebryci chwalą się tym i zachęcają innych do dbania o swoje zdrowie psychiczne. Czy potrzeba ci takiej terapii? Sprawdź w naszym quizie odpowiadając na kilka prostych, ale trafnych pytań!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że do 2030 r. depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. W Polsce w ostatnich prawie 10 latach o 59 proc. wzrosła sprzedaż leków przeciwdepresyjnych.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na depresję choruje 280 mln ludzi na świecie (około 3,8 proc. populacji). Dotyka ona 5,0 proc. osób dorosłych i 5,7 proc. ludzi w wieku co najmniej 60 lat. I coraz częściej zdarza się nawet u dzieci i nastolatków.

Z danych WHO wynika, że w 2020 r. depresja była drugą najczęściej występującą chorobą na świecie. Ponieważ wykrywana jest ona coraz częściej, we wszystkich grupach wiekowych, do 2030 r. może to być najczęściej występujące schorzenie.

Czy powinieneś pójść na terapię? Te pytania pomogą ci poznać odpowiedź!

Często bywa, że zastanawiamy się, czy nasze złe samopoczucie to depresja, a może to tylko"gorsze dni". Pojawia się wtedy u wielu myśl dotycząca pójścia na terapię. Poniżej znajdziecie kilka pytań, które pozwolą wam odpowiedzieć na pytanie, czy takie spotkania z psychoterapeutą są dla was. 

Czy powinieneś pójść na terapię? Te pytania pomogą ci poznać odpowiedź! [QUIZ]

Pytanie 1 z 6
Odczuwasz negatywne stany emocjonalne (np. smutek, lęk, złość…)
Jak leczyć rozbite serce? Radzi Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE