Mateusz Murański nie żyje

i

Autor: materiał prasowe/HIGH LEAGUE

Czy pogrzeb Mateusza Murańskiego już się odbył? Gdyńska prokuratura czeka na raport, ustalane są przyczyny śmierci

2023-04-13 8:19

Media obiega mnóstwo spekulacji dotyczących nagłej śmierci Mateusza Murańskiego. O ciele znalezionym w mieszkaniu i śmierci poinformowano 8 lutego 2023 roku. Freak fighter miał 29 lat. Gdzie został pogrzebany Murański?

Pogrzeb Mateusza Murańskiego

Prokuratura chce dokładnie zbadać sprawę śmierci freak fightera, Mateusza Murańskiego. Od śledczych oczekuje sporządzenia dokładnego raportu, który wytłumaczy przyczynę śmierci. Dotychczasowe stwierdzenie "ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej" to za mało. W tej chwili trwają badania toksykologiczne oraz histopatologiczne. Prokuratura czeka na pełen raport biegłego sądowego ws. przyczyn śmierci.

Zakład Medycyny Sądowej w Gdańsku wydał już rodzinie ciało Mateusza Murańskiego. Będziemy informować, gdy pojawi się data pogrzebu. Rodzina nie podała jeszcze szczegółów dotyczących ceremonii, choć w wywiadzie dla Salon24 ojciec Mateusza - Jacek Murański - wspomniał już, że nie będzie to pogrzeb lecz ceremonia z dużą ilością optymizmu.

Dwa miesiące po śmierci Mateusza Murańskiego nadal nie ma żadnych informacji dotyczących pogrzebu i pochówku. Rodzina nie ujawniła miejsca ceremonii, nie podzieliła się też informacją o jej przebiegu. Do mediów nie przeciekły żadne informacje dotyczące pogrzebu.

Wyniki sekcji zwłok Mateusza Murańskiego

10 lutego odbyła się sekcja zwłok Murańskiego. Pierwsze wyniki wskazują na bezpośrednią przyczynę śmierci. "Była nią ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Natomiast na kolejne pytanie, co było przyczyną tej ostrej niewydolności, odpowiedzą niezbędne dalsze badania histopatologiczne i toksykologiczne." - poinformowała rzecznik gdańskiej prokuratury Grażyna Wawryniuk.

Sekcja zwłok Mateusza Murańskiego odbędzie się 10 lutego

Prokurator Grażyna Wawryniuk poinformowała, że 10 lutego śledczy przeprowadzą sekcję zwłok. Po jej zakończeniu powinniśmy też poznać wstępne wyniki określające przyczynę śmierci Murańskiego. Badania toksykologiczne, które również będą zlecone, potrwają kilka tygodni.

Mateusz Murański zmarł 8 lutego

Z nieoficjalnych informacji "Faktu" wynika, że ciało Murańskiego znalazł jego ojciec, który nie mógł się do niego dodzwonić i zaniepokojony pojechał do jego mieszkania "od niedawna mieszkał w Gdyni. Tutaj, w prestiżowej dzielnicy, kupił dom" czytamy na łamach gazety. Te informacje się potwierdzają. Sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Gdyni, bo właśnie tu odnaleziono ciało Murańskiego. O śmierci poinformowano 8 lutego. 

Kim był Mateusz Murański?

Mateusz Murański pochodził z Wałcza. To absolwent Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Wystąpił w kilku znanych serialach: "Na sygnale", "Echo serca", czy "Ojciec Mateusz". Największą popularność przyniósł mu udział w paradokumencie "Lombard. Życie pod zastaw" – wcielił się w rolę Adriana "Adka" Barskiego. Zagrał również w nominowanym do Oscara filmie Jerzego Skolimowskiego "IO".

Mateusz Murański znaleziony w Gdyni

Okoliczności śmierci nie są jeszcze znane. Prokuratura wyklucza jednak udział osób trzecich.

Otrzymaliśmy zgłoszenie ujawnienia zwłok w mieszkaniu, ujawnienia dokonał członek rodziny, który nie mógł się skontaktować z mężczyzną, na miejscu prowadzone były czynności z udziałem prokuratora i biegłego lekarza. Na miejscu nie stwierdzono działania osób trzecich

- informuje Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

By poznać przyczyny zgonu niezbędne jest wykonanie sekcji. Jak udało nam się ustalić, nie wyznaczono jeszcze jej terminu. 

Co było przyczyną śmierci Murańskiego?

W sieci pojawiają się spekulacje odnośnie przedawkowania silnych leków lub innych substancji. Przypominany jest również wywiad z jego rywalem. Na początku 2023 roku odbyła się pierwsza konferencja przed Fame MMA 17. Tuż po jej zakończeniu na kanale AntyFakty w serwisie YouTube pojawił się wywiad z Wielkim Bu, który zasugerował, że Mateusz Murański leczy się na odwyku. Informację mieli mu podać "pracownicy". Nie podał konkretnie, o jaki odwyk chodzi. Wywiad ma blisko 150 tysięcy wyświetleń.

Mateusz Murański nie żyje.
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE