biskupia Gorka

i

Autor: Gdańsk.pl

Cztery ulice na Biskupiej Górce zostaną przebudowane. To efekt trwającej tam rewitalizacji.

2022-10-20 18:58

Na początku listopada rozpoczną się prace na czterech ulicach Biskupiej Górki. Salwator, Biskupia, Zaroślak i Na Stoku będą poddane gruntownemu remontowi, który zakończy się w II kwartale 2023 roku.

Przez lata Biskupia Górka była miejscem wstydu władz miasta. Mimo, że blisko historycznego centrum, to bardzo zaniedbana. Przez lata był to teren bardzo mocno niedoinwestowany. Brakowało tam remontu dróg, kamienic, niemal wszystkiego. Teraz Urząd Miasta Gdańsk postanawia to zmienić i zamierza zrewitalizować Biskupią Górkę.

Z początkiem listopada rozpoczną się prace na ulicy Salwator, Biskupia, Zaroślak i Na Stoku. Będą to bardzo kompleksowe roboty. Pojawi się tam nawierzchnia z kostki, zostanie poprawione oświetlenie, przy chodnikach (które również zostaną wyremontowane) zawitają ławki. Ważnym elementem prac będzie przebudowa sieci podziemnych kanalizacji wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a także wykonanie kanalizacji deszczowej. Dodatkowo przebudowana zostanie sieć gazowa.

W ostatnim czasie zakończyliśmy realizację dwóch dużych inwestycji z Programu Rewitalizacji i cieszę się, że DRMG będzie miało okazję pracować przy przebudowie kolejnych gdańskich ulic z tego programu. Biskupia Górka jest objęta ochroną konserwatorską i tu konieczna będzie ścisła współpraca z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Liczę na to, że sprawna realizacja prac oraz bieżące zatwierdzanie technologii robót przez Konserwatora, pozwolą mieszkańcom Gdańska wiosną przyszłego roku cieszyć się metamorfozą czterech ulic Biskupiej Górki.

Komentuje Karol Kalinowski, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Na czas trwania robót ulice będą wyłączone z użytku. Prawdopodobnie będą one zamykane częściowo, tak by nie paraliżować ruchu w tym regionie. Na moment pisania artykułu, nie ma jednak zatwierdzonej tymczasowej organizacji ruchu.

Prace mają zakończyć się w II kwartale 2023 roku. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, zastrzega że czas ten może się wydłużyć ze względu na to, że teren jest objęty ochroną konserwatorską. Całkowity koszt renowacji 4 ulic wyniesie 23 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE