Budżet Obywatelski 2022. Możesz zagłosować jeszcze tylko do północy [18.10]

i

Autor: gdansk.pl

Cztery dodatkowe projekty do realizacji z BO2021!

2021-11-02 9:49

Do realizacji zostały przekazane cztery dodatkowe projekty, tzw. dzielnicowe małe! Stało się tak dzięki decyzjom Rad Dzielnic o dofinansowaniu inicjatyw „spod kreski”, a także – po raz pierwszy w historii gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego – prywatnemu darczyńcy.

Możliwość współfinansowania projektów, które miały duże poparcie mieszkańców i mieszkanek, ale nie wystarczyło środków w puli na ich realizację, jest w regulaminie gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego od 2019 roku. Do tej pory, dzięki temu, do realizacji zostało skierowanych łącznie 14 dodatkowych projektów dzielnicowych.

"Zdecydowaliśmy się umożliwić dofinansowanie projektów , gdyż widzieliśmy już sytuacje, w których mocno oczekiwane przez mieszkańców inicjatywy odpadały, ponieważ zabrakło do ich realizacji niewielkiej kwoty. Dziś widzimy, że to rozwiązanie się przyjęło. Dziękuję za zaangażowanie radnym dzielnic oraz, po raz pierwszy w historii gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, prywatnemu darczyńcy. Dzięki Wam w Gdyni będzie jeszcze ciekawiej, a zyskają na tym mieszkańcy i mieszkanki"

– mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Tym samym, w ramach BO2021, dofinansowane zostaną kolejne 4 dzielnicowe inicjatywy. To spotkania edukacyjne i warsztaty dla dzieci i dorosłych skupione wokół zmian klimatycznych, dbania o środowisko, wprowadzania rozwiązań zero i less waste na Wzgórzu Świętego Maksymiliana, kurs rysunku i malarstwa z elementami historii sztuki na Pustkach Cisowskich-Demptowie, Gry i zabawy z mapą i kompasem na Karwinach oraz Park Performance - Pamięć Chwili. Performance w parku na Kamiennej Górze. Pierwsze trzy projekty zostaną dofinansowane przez rady dzielnic, a ostatni przez prywatnego darczyńcę - Cypriana Ożóg-Orzegowskiego.

Łączna wartość dodatkowych projektów to 37 000 zł, natomiast dofinansowanie wyniesie 7791 zł. Niewykorzystana pula środków z BO2021 w dzielnicach przejdzie do kolejnej edycji.

Realizacja projektów wybranych w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się w przyszłym roku, kiedy do poszczególnych jednostek i wydziałów trafią środki zapisane w budżecie na 2022 rok. W wyjątkowych sytuacjach jednostki mogą rozpocząć przygotowania jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim trwało od 7 do 21 czerwca. Udział mogły wziąć wszystkie osoby mieszkające w Gdyni, bez względu na wiek. Głosowanie prowadzone było elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. W tegorocznej edycji do realizacji zostało wskazanych 116 pomysłów mieszkańców i mieszkanek - 114 projektów dzielnicowych, jeden miejski ogólny i jeden miejski w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie w ósmej edycji BO do podziału było 11 148 564 zł.

Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE