Niebezpieczne miejsca w Bydgoszczy. Które osiedla omijać po zmroku? [SONDA]

i

Autor: pixabay.com

Czekał po zmroku na autobus. Został brutalnie zaatakowany i okradziony!

2023-05-26 7:51

Gdańscy policjanci zatrzymali 39-latka i 49-latka, którzy zaatakowali siedzącego na przystanku przypadkowego mężczyznę. Podejrzanym, którzy odpowiedzą za swój czyn w warunkach recydywy grozi do 18 lat więzienia.

Oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska przekazała, że w poniedziałek (22 maja) po godzinie 23:00 policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju na przystanku tramwajowym przy ul. Startowej.

"Na miejsce pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam okazało się, że mężczyzna, który czekał na przystanku, został zaatakowany i okradziony przez dwóch nieznanych sprawców. Napastnicy uderzali pokrzywdzonego pięściami, a następnie ukradli mu pieniądze, dowód osobisty i plecak, w którym miał artykuły spożywcze i rzeczy osobiste. Zgłaszający wycenił starty na 600 zł. Na miejsce funkcjonariusze wezwali ratowników medycznych, którzy zbadali 51-latka"

– powiedziała podinsp. Ciska.

Dodała, że podczas przeszukania rejonu na ul. Startowej mundurowi zauważyli mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców.

"Policjanci zatrzymali 39-latka i 41-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania podejrzanych funkcjonariusze znaleźli i odzyskali prawie wszystkie rzeczy, które padły łupem podczas rozboju. Zatrzymani sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia w prokuraturze usłyszeli zarzuty rozboju. Wczoraj na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące. Sprawcy byli już karani, więc za swój czyn odpowiedzą w warunkach recydywy" – przekazała oficer prasowa.

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia. Jeżeli sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, sąd może zwiększyć karę o połowę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Sylwia Grzeszczak o rytuałach przed występem. Będziecie zszokowani!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE